Trakų rajono choristės – Lietuvos šimtmečio choro dalis

Parašyta: 2018-07-13 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilniaus Vingio parke skambėjo Lietuvos šimtmečio Dainų šventės dainos. Beveik 12 tūkstančių balsų vienu metu dainavo tokias dainas kaip „Kur bėga Šešupė“, „Lietuviais esame mes gimę“. Tarp daugybės Dainų dienos dalyvių, skambėjo ir Trakų krašto choristės. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos merginų ir moterų chorai, kuriems vadovauja Eugenija Aliukonytė, – vieninteliai iš Trakų rajono gavę galimybę su visais dainuoti Vingio parko estradoje.

Eisenoje nuo Katedros aikštės Vingio parko link Trakų atstovai: (iš kairės) Trakų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Agata Mankeliūnienė, tarybos narė Inesa Židonytė, …, merė Edita Rudelienė, jos pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, Kultūros ir turizmo skyriaus vyr. specialistė vedėja Evelina Šuscickytė. Su vėliava žengia Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas

Pirmą kartą Trakų krašto choristes stebėjau tik iš tolo, generalinės repeticijos metu. Visos susikaupusios, sąžiningai išdainuojančios kiekvieną natą, atidžiai klausančios kiekvieno pasakyto patarimo. Lentvariškės repeticijose dalyvavo nuo liepos 4-osios. Repeticijų grafikas buvo itin įtemptas ir truko nuo ryto iki vakaro. Generalinės repeticijos metu choro vadovė E. Aliukonytė prasitarė, kad darbas, ypač paskutinę dieną, yra didžiulis, o pertrauka, kuri bus gaunama, tik trumpas laiko tarpas vakarienei.
Antrąjį kartą choristes sutikau liepos 6-ąją Katedros aikštėje ruošiantis dalyvių eitynėms. Plačios šypsenos ir skardus juokas lydėjo choristes, o jų vadovė  E. Aliukonytė, smulkutė moteris, sidabru nuspalvintais plaukais, pasipuošusi kuklia šypsena, tik tyliai klausėsi viso šurmulio ir meilės kupinu žvilgsniu stebėjo savo komandą. Paklausus Trakų rajono chorisčių apie jaudulį visos lyg viena atsakė: „Jo nėra“. Nors ilgos repeticijos ir išvargino, tačiau pagrindinis koncertas buvo labai laukiamas. Kai kurios choristės dalyvavo Dainų šventėje ne pirmą kartą. Dvi merginos, Diana Griesiūtė ir Laura Kasparavičiūtė, jau baigusios pirmąjį studijų kursą, sakė, kad dalyvauja dainų šventėse turbūt penktą kartą ir mielai dar kartą čia grįžtų. „Dalyvaujame čia gal ketvirtą ar penktą kartą, pradėjome penktoje klasėje ir vis dar negalime baigti“, – pasakojo merginos. Kitos dalyvės linksmai pritardamos, linksėdamos galvomis joms pritarė ir teigė, kad nepaisant ilgų repeticijų ir nuovargio, dainų šventės yra vienas geriausių dalykų, kuriuos tikrai norėtųsi pakartoti. Pasak merginų, labiausiai žavintis dalykas tokiuose renginiuose – vienybės jausmas, kuris jungia visus dalyvius.

Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos moterų choras su vadove Eugenija Aliukonyte (ketvirta iš kairės)

Tarp išsirikiavusių, eisenai pasiruošusių dalyvių šmėžavo ir Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, taip pat jos pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Agata Mankeliūniene su vyr. specialiste Evelina Šuscickyte, tarybos narė Inesa Židonytė, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas. Su tokia pačia plačia šypsena kaip ir visi kiti dalyviai merė džiaugėsi surengta švente: „Tai labai graži šventė. Džiugu, kad mūsų kraštiečiai turi galimybę čia dalyvauti“, – sakė  E. Rudelienė.
Galimybe dalyvauti Lietuvos šimtmečio dainų šventėje itin džiaugėsi ir jau Vingio parko estradoje pakalbinta Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos moterų choro narė. „Mes labai didžiuojamės savo kraštu, didžiuojamės savo choru, nes esame vieninteliai chorai, kurie čia turi galimybę atstovauti Trakams. Esame laimingos, kad esame čia. Ilgos repeticijos, nuovargis, tačiau mums viskas čia labai gerai“, – prieš pat prasidedant koncertui, degančiomis akimis kalbėjo moteris.

Eisenoje eina jungtinis Trakų ir Rūdiškių muzikos mokyklų orkestras

Vilniaus Vingio parko estradoje dalyvavo per 12 tūkstančių dainininkų, o jų dainų klausėsi tūkstančiai klausytojų. Dainų dienos programą sudarė keturios dalys, kurių tikslas buvo atskleisti pagrindines Lietuvos himno idėjas. Svarbiausias dalykas puošęs Dainų dieną – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių drauge giedama „Tautiška giesmė“.

Enrika GECAITĖ,
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos studijų studentė
Autorės ir Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *