Trakų rajono jaunimas dalyvavo savanorių rengimo mokymuose „Nuspalvinkim gyvenimą kartu“

Parašyta: 2019-11-08 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

 

Savanorių mokymai

Trečius metus iš eilės Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras įgyvendino jaunimo projektą „Nuspalvinkim gyvenimą kartu“, finansuojamą Trakų rajono savivaldybės. Projekto metu Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centre vyko savanorių rengimo mokymai, kurių tikslas – suburti 14–29 metų jaunuolius, kurie suinteresuoti dalyvauti savanoriškoje veikloje ir juos apmokyti savanoriškai veiklai.
Savanoriai buvo rengiami keliais etapais. Pirmiausia spalio 22 d. būsimi savanoriai dalyvavo įvadiniuose mokymuose, kurių metu buvo supažindinti su savanorystės principais, vizijomis ir savanoriavimo Trakų rajone galimybėmis. Po įvadinių mokymų, spalio 28–29 d. vyko pagrindiniai antrojo etapo savanorių mokymai. Jie organizuojami neformalaus ugdymo ir patirtinio mokymosi principais. Jaunuoliai geriau pažino ir realizavo save pateiktose situacijose.
Iš viso buvo apmokyta 15 jaunuolių – savanorių, kurie pasiruošę savanoriauti Paramos šeimai ir vaikams centro veiklose: vaikų dienos centro užimtumo veiklose, vaikų vasaros stovyklose, gerumą skatinančiose socialinės paramos akcijose, šventėse ir kitose svarbiuose socialinės pagalbos iniciatyvose.
Jaunuoliai mokymus vertino ypač teigiamai ir pozityviai, dalyviai laisvai reiškė savo mintis, buvo susidomėję eiga bei mokymų turiniu, noriai uždavinėjo klausimus, aktyviai dalyvavo atliekant užduotis. Projekto dalyviai džiaugėsi ir dalijosi įgytomis žiniomis, teigė supratę savanoriškos veiklos svarbą bendruomenėje, mokymų metu dar labiau sustiprino savo norą ir gebėjimą savanoriauti.

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *