Trakų rajono jaunimas dalyvavo savanorių rengimo mokymuose „Nuspalvinkim gyvenimą kartu“

Parašyta: 2018-11-08 | Kategorija: Jaunimas, Naujienos, Trakai |

Antrus metus iš eilės Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras įgyvendino jaunimo projektą „Nuspalvinkim gyvenimą kartu“, finansuojamą Trakų rajono savivaldybės. Projekto metu Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centre vyko savanorių rengimo mokymai, kurių tikslas suburti 14-29 metų jaunuolius, kurie suinteresuoti dalyvauti savanoriškoje veikloje ir juos apmokyti savanoriškai veiklai.

Savanoriai buvo rengiami keliais etapais. Pirmiausia, spalio 24 dieną, būsimi savanoriai dalyvavo įvadiniuose mokymuose, kurių metu jaunuoliai buvo supažindinti su savanorystės principais, savanoriavimo Trakų rajone galimybėmis. Po įvadinių mokymų, spalio 29-30 d. vyko pagrindiniai antrojo etapo savanorių mokymai. Mokymai organizuojami neformalaus ugdymo ir patirtinio mokymosi principais, jaunuoliai geriau pažino save, savanorystės principus ir yra pasiruošę įsitraukti į savanorišką veiklą.

Iš viso buvo apmokyti 9 savanoriai, kurie pasiruošę savanoriauti Paramos šeimai ir vaikams centro veiklose: vaikų dienos centro užimtumo veiklose, vaikų vasaros stovyklose, socialinės paramos akcijose, šventėse ir kitose socialinės pagalbos iniciatyvose.

Jaunuoliai mokymus vertino ypač teigiamai, dalyviai laisvai reiškė savo mintis, buvo susidomėję mokymų turiniu, noriai uždavinėjo klausimus, aktyviai dalyvavo atliekant užduotis. Tai lėmė kokybišką mokymų įgyvendinimą. Projekto dalyviai teigė, supratę savanoriškos veiklos svarbą bendruomenėje, mokymų metu įsitikino savo noru ir gebėjimu savanoriauti.

 

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro

Socialinė darbuotoja Renalda Banuškevičienė

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *