Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras pristatė veiklos gaires

Parašyta: 2017-07-10 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Birželio 29 dieną Trakų visuomenės sveikatos biuras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru organizavo seminarą-diskusiją ,,Valstybės deleguotų visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų Trakų rajone pristatymas“. Renginio dalyvius pasveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Trakų visuomenės sveikatos biuras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru organizavo seminarą-diskusiją ,,Valstybės deleguotų visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų Trakų rajone pristatymas“

Apie tai, kaip vykdoma Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa, kalbėjo LR SAM Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas išsamiai pristatė Visuomenės sveikatos biurų veiklos Lietuvoje įstatyminę bazę, pasidalijo įžvalgomis apie svarbiausius VSB veiklos akcentus, tarpinstitucinio bendradarbiavimo būtinybę.

Kaip Vilniaus mieste vykdoma Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programa, pristatė Vilniaus VSB direktoriaus pavaduotojas Povilas Kasperūnas. Apie Vaikų sveikatos stebėjimo informacinės sistemos (VSSIS) diegimą Lietuvoje ir Trakų rajone pranešė Šarūnas Alasauskas, Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Registrų skyriaus vadovas.

Trakų VSB direktorė Zita Norkienė pristatė Trakų rajono gyventojų sveikatos stebėsenos rodiklius ir visuomenės sveikatos biuro veiklos gaires. Remiantis sveikatos stebėsenos rodikliais, pagrindiniai VSB uždaviniai: bendradarbiaujant su PSPC vykdyti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą. Remiantis mokinių žinių apie sveikatą apklausos rezultatais, visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms sudarant darbo planus akcentuoti psichotropinių medžiagų vartojimo prevencinių programų vystymą mokyklose. Sveikatos kabinetus mokyklose aprūpinti priemonėmis, skirtomis visuomenės sveikatos rizikos veiksniams įvertinti, atsižvelgiant į poreikius ir priemonėmis, skirtomis mokinių sveikos gyvensenos įgūdžiams ugdyti, atsižvelgiant į mokinių sveikatos stiprinimo prioritetines sritis.

Dalyvauti seminare buvo pakviesti Trakų rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų, ugdymo įstaigų vadovai, seniūnai, savivaldybės įstaigų ir jų padalinių vadovai.

Seimo Sveikatos komiteto nario Jono Liesio padėjėja Vilma Puišienė perdavė parlamentaro sveikinimus seminaro dalyviams ir įteikė padėkas pranešėjams.
 

Trakų VSB informacija

Marytės Morkūnienės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *