Trakų turguje pradėti renovacijos darbai

Parašyta: 2013-08-05 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Tik įvažiavus į Trakus, prie pat autobusų stoties, mus pasitinka miesto turgavietė. Pirmą kartą ją išvydus peršasi mintis, kad šiai apgriuvusiai prekybos vietai būtinai reikalinga renovacija. Gyventojai skundėsi, jog niekas netvarko ir tinkamai neprižiūri turgavietės, čia atvykstantiems miesto svečiams ši vieta rėždavo akį. Ilgai teko laukti, bet pagaliau šiais metais išgirdome, jog Trakų miesto turgavietės atnaujinimui uždegta žalia šviesa.

 

IMG_3719

„Naujasis Trakų turgus“ prie Kultūros rūmų

 

Prekybos vietos tvarkymo darbai buvo pradėti šią savaitę ir ta proga „Trakų žemė“ pakalbino turgavietės renovaciją kuruojantį Trakų rajono vicemerą Voitechą Vinskevičių.

Kodėl taip ilgai nebuvo pradėta turgavietės renovacija?

Norėjome rasti tinkamą rangovą, kuris atitiktų visus reikalingus savivaldybės iškeltus reikalavimus turgavietės remontui, jog renovacija būtų atliekama kokybiškai, greitai, kad pastatyta prekybos vieta būtų patogi ne tik prekybininkui, bet ir joje apsiperkančiam žmogui.

Papasakokite apie rangovą, kuris vykdys šį projektą.

UAB „Fegda“ yra labai stiprus rangovas, turintis didelį investicinį kapitalą. Su juo buvo pasirašyta sutartis ir, kaip pastebėjote, nuo šios savaitės pirmadienio jau buvo pradėti pirmieji turgaus renovacijos darbai. Nuo pirmadienio iki trečiadienio rangovas įsipareigojo iškeldinti turguje esančius kioskus į laikinąją vietą, o paskui turgaus teritorijoje bus pradėti pirmieji darbai.

Kaip bus įrengta turgavietė?

Joje bus įrengta didelė automobiliams skirta stovėjimo aikštelė, pagal nacionalinio istorinio parko suderintą projektą bus visur pastatyti vienodi paviljonai, lietaus kanalizacija, nutiesti elektros tinklai. Tad turėsime naują ir modernią turgavietę.

Kaip bus pasielgta su dabartiniais turgavietės prekybininkais, kur jie bus perkeliami?

Gražesnius, geresnius kioskus turintys prekiautojai bus laikinai perkelti prie autobusų stoties, o labiau nutriušusias būdeles UAB „Trakų paslaugos“ išmontuoja ir išveža į savo saugojimo aikštelę. Tie, kurie prekiauja žemės ūkio produkcija, bus perkelti prie Trakų kultūros rūmų.

Kas finansuoja turgaus renovacijos darbus?

Automobilių stovėjimo aikštelei įrengti lėšas skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija. O kita dalis lėšų yra gauta iš Trakų rajono savivaldybės biudžeto. Taip pat noriu informuoti, jog su rangovu bus atsiskaityta prabėgus dviems mėnesiams po darbų pabaigos.

Kiek užtruks turgaus remonto darbai ir kada numatytas jo atidarymas?

Darbus planuojama baigti po trijų mėnesių su sąlyga, kad projekte gali būti nenumatytų darbų, dėl ko renovacijos laikotarpis užsitęstų dar mėnesiui. Bet noriu patikinti, siekiame, kad darbai būtų atlikti kuo greičiau ir norime, jog rugsėjo pabaigoje jau įvyktų Trakų turgavietės atidarymas.

 

IMG_5370

 

Atsisveikinimas su senuoju Trakų turgumi

 

Kalbėjosi Robertas STANEVIČIUS, autoriaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *