Trakų turgus prie Kultūros rūmų ir autobusų stotyje…

Parašyta: 2013-08-09 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Vykstant Trakų turgavietės statybos darbams kyla daug problemų ir dėl pačių prekeivių perkėlimo į laikinąsias jų prekybos vietas. Kad išsiaiškintume tikslią esamą padėtį Trakų turgavietėje, „Trakų žemė“ pakalbino Trakų turgavietės prekeivių asociacijos pirmininkę Ingridą Karpičienę ir Vilmą Gaižauskienę.

Kiek narių vienija Trakų turgavietės prekeivių asociaciją?

 

Šiai dienai turime 29 narius, visi jie yra Trakų turgavietės prekeiviai.

 

Trakų turgaus kraustymosi darbai turėjo prasidėti nuo balandžio 15 dienos. Kodėl viskas tiek ilgai užsitęsė?

 

Taip, Trakų turgavietės kraustymosi darbai turėjo būti pradėti nuo balandžio 15 dienos, bet geranoriškai susitarėme su Trakų rajono savivaldybe ir mums leido prekiauti iki kol bus pasirašyta sutartis su rangovu.

 

Kur buvo iškelti Trakų turgavietės prekeiviai?

 

Kai buvo pasirašyta sutartis su rangovu, prekeiviai savo paviljonus privalėjo iškelti į jiems skirtą laikinąją vietą – Trakų autobusų stoties ir vandentiekio teritoriją. Žemės ūkio produktais prekiaujantys ūkininkai perkelti į aikštelę esančią prie Trakų kultūros rūmų. Tačiau tai nepatogu nei prekeiviams, nei pirkėjams, nes visi maisto produktai turi būti vienoje vietoje, t. y. vienoje teritorijoje. Šiuo klausimu kreipėmės į savivaldybę, kad žemės ūkio produktais prekiaujantys žmonės galėtų persikelti  ant pievos, prie maisto produktais prekiaujančių paviljonų.

 

Ar sklandžiai vyko paviljonų perkėlimas?

 

Turėjome bėdų su pačių paviljonų perkėlimu ir pastatymu į jiems skirtas vietas autobusų stoties teritorijoje. Kadangi vietos ten nėra labai daug, o visų paviljonų gabaritai ir tiek jų išorės, tiek vidaus būklės yra skirtingos, tai buvo bijoma, jog perkėlimo metu jie nesubyrėtų. Taip pat daug bėdų sukėlė ir jų pastatymas, nes vietos yra labai mažai, o paviljonų daug, todėl teko sausakimšai, vieną prie kito juos sustatyti. Tačiau viskas baigėsi gerai ir visi 27 paviljonai buvo perkelti sėkmingai.

 

Kieno lėšomis buvo vykdomi perkėlimo darbai? Ar prisidėjo savivaldybė?

 

Perkėlimas buvo finansuojamas Trakų turgavietės prekeivių asociacijos lėšomis.

 

Kokie buvo keliami reikalavimai prekeiviams, kurie norėjo prekiauti dabartinėje laikinojoje vietoje?

 

Buvo susitarimas tarp UAB „Trakų autobusai“  ir UAB „Trakų paslaugos“, jog visi laikinojoje vietoje esantys paviljonai turi būti perdažomi viena spalva, kad jie atrodytų tvarkingai. Trakų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba reikalavo, jog prekyba būtų vykdoma tik iš vidaus, be prekių išnešimo į lauką.

 

Kai kurie prekeiviai turgavietėje neturėjo nuosavų paviljonų ir prekiavo po pastogėmis. Kur jie kelsis ir prekiaus?

 

Jie persikėlė ten pat (prie vandentiekio teritorijos), tik prekiaus iš laikinų palapinių, kurias ryte atvykę pasistatys, o išvykstant vakare susirinks. Asociacijai svarbiausia buvo, kad niekas neprarastų savo darbo vietų, kad prekeiviai turėtų galimybę toliau dirbti, kol šiuos 3 ar 4 mėnesius vyks Trakų turgaus statybos darbai.

 

Ar prekeiviai patenkinti perkėlimu ir laikinąja prekybos vieta?

 

Nuomonių daug ir visos jos skirtingos. Yra ir tokių, kuriems tai sukelia labai daug nepatogumų – juk žmonės daugelį metų buvo pripratę prekiauti lauke, o paviljonai buvo tik sandėlys. Tačiau dabar viskas pasikeitė, visiems sąlygos vienodos – visi prekiausime paviljonuose.

 

Kai atidarys naująją turgavietę, ar bus leista atgal persikelti į jos teritoriją su senais paviljonais?

 

Pagal dabartinį turgavietės projektą, prekeiviai turės naujus paviljonus ir jiems nebus leista sugrįžti atgal su senaisiais.

 

Ar yra žinomos būsimų paviljonų nuomos kainos?

 

Mūsų asociacija jau buvo užklaususi savivaldybės apie kainas, bet jie sakė, kad dar vyksta skaičiavimai ir tikslios kainos nežinomos.

 

Nuo kada pilnai bus pradėta prekyba laikinojoje turgavietėje?

 

Dauguma prekeivių jau dirba. Maisto produktais prekiaujančius galite rasti prie vandentiekio teritorijos. Rūbai, avalynė, gėlės – stoties teritorijoje. Kai kurie iš jų tik dabar baigia savų paviljonų remontą ir šios savaitės pabaigoje taip pat pradės prekybą.

 

Ačiū už pokalbį.

 

Kopija iš IMG_3892

 

Kai kurie  prekiautojai įsikūrė prie vandentiekio

Kopija iš IMG_3891

Buvusioje turgavietėje jau pasirodė statybininkai

 

Kalbėjosi Simona GUDABSKAITĖ ir Robertas STANEVIČIUS

 

Vyriški švarkai

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *