„Trakų vasara 2016” paskelbė vasarą

Parašyta: 2016-06-09 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Vasara 3 diena_00033

Vasaros sezonas Trakuose su trenksmu atidarytas. Kaip ir kasmet, jį paskelbė vienas didžiausių metų renginių „Trakų vasara“, vykęs birželio 2–5 dienomis.

Šiemet ši šventė buvo išskirtinė, nes jos metu surengtos ir Alanijos kultūros dienos. Jos skirtos Trakų ir Alanijos – vieno populiariausių Turkijos kurortų – tarptautinio bendradarbiavimo 10-mečiui.

„Trakų vasara 2016“ ir Alanijos kultūros dienos prasidėjo birželio 2 d. parodos „Alanijos šilkas: iš praeities į ateitį“ atidarymu Trakų Salos pilyje. Birželio 3 d. dar viena šilko audinių paroda buvo atidaryta Seime. Abi parodas praturtino įspūdingos Alanijos ir Turkijos nuotraukos, kurios vėliau bus eksponuojamos savivaldybės erdvėse. Be tobendradarbiavimo sukakties proga Alanijos savivaldybės atstovai atvežė ir Trakų rajono savivaldybei įteikė originalią dovaną – šilko audimo stakles, tad turkų senojo amato paslapčių bus galima išmokti ir Trakuose.

Šiuose renginiuose dalyvavo Turkijos ambasadorė Lietuvoje Aydan Yamancan, Seimo pirmininko pavaduotojas Jaroslavas Narkevič, ambasadorė dr. Halina Kobeckaitė, Alanijos miesto meras Adem Murat Yucel, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, mero pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, tarybos nariai, visuomenės atstovai.

Birželio 3-osios vakarą pilies apžvalgos aikštelėje laukė  ne tik linksmasis „Galvės karnavalas“, bet ir ekspresyvūs, spalvingi svečių iš Turkijos pasirodymai. Nebuvo abejingų jaunimo tautinių šokių ansamblio viražams, ilgesingoms ir uždegančioms instrumentinės grupės bei solistės atliekamoms melodijoms. Šventės dalyvių dėmesį prikaustė šokančių dervišų magija, kurie įsijungė į ugnies, šviesos ir muzikos spektaklį „Trakų legendos“. Po vidurnakčio pasirodymus vainikavo lazeriais apšviestos pilies ir fejerverkų fejerija.

Birželio 4-ąją iškilminga eisena, kurioje išsirikiavo viso rajono seniūnijos su savo vėliavomis, policijos pajėgos su raiteliais, Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, svečiai iš Turkijos, Ukrainos, Lenkijos, Moldovos, Gruzijos džiaugsmingai žingsniavo nutįso per miestą iki Rotušės aikštės. Su švente dalyvius pasveikino rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, paskelbusi dar vieną džiugią žinią. Merė pranešė, kad Trakų rajono garbės piliečio vardas suteiktas ambasadorei dr. H. Kobeckaitei bei įteikė šio apdovanojimo medalį.

Išskirtinio susidomėjimo šventėje sulaukė turkų amatai, kulinarinis paveldas – prie svečių palapinių nuolat būriavosi daug žmonių. Kaip įprasta, netrūko klegesio Rotušės turguje. Pirmąkart šventės metu prisistatė ir šalies kurortai, įsirengę savo kiemelius prie Trakų turizmo informacijos centro. Vakaro koncerte Rotušės aikštėje linksmino žinomi šalies atlikėjai bei didžėjus iš Alanijos.

Paskutinę šventės dieną – birželio 5-tą – karaliavo vaikystė ir sportas. Po šv. Mišių Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje scenoje pasirodė viso rajono vaikų meno kolektyvai, virė didelės sporto varžybų aistros. Finišavo tarptautinis vaikų futbolo turnyras, kurios laurus šįkart nuskynė trakiškiai.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Pauliaus Lileikio nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *