Trakų viešieji paplūdimiai: pokyčių belaukiant. Antrosios dalies tęsinys.

Parašyta: 2013-08-05 | Kategorija: Naujienos, Projektai, Trakai |

 I dalis http://www.traku-zeme.lt/traku-viesieji-papludimiai-daugiau-asaru-negu-dziaugsmo-2/

II dalis http://www.traku-zeme.lt/traku-papludimiai-pokyciu-belaukiant-pirmosios-dalies-tesinys/

Toliau lankome Trakų miesto paplūdimius bei maudymosi vietas. Šį kartą pasiekėme prie Akmenos ežero įsikūrusi pliažą.

DSC_6018

Geriausias Trakų pliažas – Akmenos paplūdimys 

 

Akmenos paplūdimio rekonstrukcija

 

Iš karto už Trakų, pravažiuojant antrąjį miesto žiedą ir toliau judant Karaimų gatve link Vievio pusės, pasiekiame kitą maudymosi vietą. Tai prie Akmenos ežero kranto nusidriekęs pagrindinis miesto paplūdimys – Akmenos pliažas. Atvykus į vietą, už apytiksliai 50 metrų, šį kartą radome automobilių stovėjimo aikštelę. Nors ji ir mokama, bet džiugu, jog nereikės šalikelėje palikti automobilio. Žengiant pirmuosius žingsnius link paplūdimio mus pasitinka didelis informacinis ženklas, jog visa šio paplūdimio zona, panaudojant Europos Sąjungos skirtas lėšas, yra tvarkoma. Todėl šiuo metu sunku objektyviai vertinti paplūdimio būklę, kai nėra atlikti visi rekonstrukciniai darbai. Belieka tik užsiminti apie pokyčius, kurie matomi jau dabar: yra praplatinta pati paplūdimio smėlio juosta, daug kur išlyginta žemė ir iš naujo užsėta žolytė, pastatytas naujas platus tiltas, poilsiautojams įrenginėjami takai, taip pat nugriautas medinis pastatas, kuriame seniau buvo įsikūrusi vasaros kavinukė, o dabar jos vietoje įrenginėjamos konteinerių tipo kilnojamosios patalpos, kurios skirtos ten atvyksiančių žmonių reikmėms. Nors paplūdimys vis dar tvarkomas, tačiau galima buvo sutikti vienur ar kitur ant smėlio juostos besideginančių ir ežere besimaudančių žmonių.

 

Kad tiksliau sužinotumėme apie Akmenos ežero paplūdimio vykdomus darbus, pakalbinome Trakų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiąją specialistę Aną Gornovą, kuri atsakinga už patį projektą.

 

Papasakokite apie Akmenos paplūdimio tvarkymo projektą.

 

Akmenos paplūdimio įrengimo darbai yra tik viena viso projekto sudedamųjų dalių. Šis projektas vadinasi „Ekologinio rekreacinio turizmo infrastruktūros plėtra Trakų kurortinėje teritorijoje“. Paties Akmenos paplūdimio rangos sutartis kartu su techninio projekto parengimu buvo pasirašyta dar 2012 metų birželio 22 dieną. Todėl gavus ES finansavimą, šiais metais buvo pradėti rangos darbai.

 

Kada numatoma darbų pabaiga?

 

Pagal rangos sutartį visi tvarkymo darbai turi būti atlikti iki šių metų spalio 1 dienos.

 

Kokios problemos iškilo tvarkymo eigoje, kodėl užsitęsė paplūdimio rekonstrukcija?

 

Kaip jau minėjau, rangos sutartis pasirašyta iki spalio 1 d., tad visi darbai vyksta pagal darbo grafiką. Šiuo metu AB LESTO vykdo pagal parengtą techninį projektą su elektros tinklais susijusius darbus. Tokie darbai jau nuo mūsų pačių nebepriklauso, nes juos privalo atlikti elektros tinklų darbuotojai, kiti darbai vykdomi toliau.

 

Kas yra tvarkoma ir kaip bus įrengtas pliažas?

 

Bus įrengtas pirmas viešas oficialus paplūdimys Trakų mieste su infrastruktūra. Paplūdimio teritorija bus suskirstyta į tam tikras zonas, pagal kurias atitinkamai jis ir yra tvarkomas.

 

Maudymosi zona

 

Ežero akvatorijos ir pakrantės dalyje yra numatomos maudymosi vietos vaikams ir suaugusiems, kurios pažymėtos plūdurais su smėlėta pakrantės juosta. Šioje zonoje nenumatomi jokie įrenginiai bei statiniai.

 

Poilsio zona

 

Joje numatomos vietos kaitinimuisi saulėje bei ramiam poilsiui. Šioje vietoje bus tik nedideli poilsio įrenginiai ir statiniai – persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės. Taip pat šiaurinėje šios zonos dalyje yra numatoma įrengti ir nedidelę vaikų žaidimų aikštelę.

 

Sporto zona

 

Čia bus įrengta mini futbolo aikštelė su specialiai jai sutvirtinta veja ir tinklinio aikštelė su smėlio danga. Taip pat bus įrengti pėsčiųjų takai, suoliukai.

 

Aptarnavimo ir pastatų zona

 

Numatyti įrengti statiniai paplūdimio aptarnaujančiam personalui. Kadangi pats paplūdimys yra Trakų nacionalinio istorinio parko teritorijoje, todėl čia draudžiama statyti naujus pastatus. Mūsų sprendimas buvo įrengti kilnojamojo tipo konteinerius. Aptarnavimo pastatų erdvę yra numatyta skirti gelbėjimo tarnybai, medicinos punktui, sanitariniams mazgams, nuomos punktui, paplūdimio įrangos sandėliukams.

DSC_6021

 

Kilnojamojo tipo konteineriai 

Rekreacinė paslaugų zona

 

Numatomas vandens sporto priemonių – valčių, burlenčių ir kt. plaukiojimas bei galbūt jų nuomos paslaugų teikimas. Čia gali būti numatomi tik nedideli poilsio ir sporto įrenginiai bei statiniai. Akmenos ežero pakrantėje yra numatomas  lieptas.

 

Inžinerinės infrastruktūros zona

 

Šiaurinėje paplūdimio dalyje planuojama vieta vandens gręžiniui su numatoma jo apsaugos zona ir vieta transformatorinei pastotei rekonstruoti (statyti) iškeliant orine linija ir betonines atramas. Šioje dalyje planuojamas tik teritorijos sutvarkymas ir pėsčiųjų takų įrengimas.

 

Ankščiau paplūdimyje veikė baras-kavinukė. Ar numatoma ir po rekonstrukcijos kažką panašaus čia įrengti?

 

Prieš tai čia buvęs pastatas buvo išnuomotas privatininkui, kuris ir įkūrė ten vasaros kavinę-terasą bei galėjo teikti tas paslaugas. Vadovaujantis techniniu projektu  bus maudymosi, sporto, poilsio, aptarnavimo ir pastatų ir kitos zonos, todėl viešo maitinimo ar poilsio pastatų čia įrengti nenumatoma.

 

Akmenos paplūdimys yra rekonstruojamas, vyksta darbai. O kaip kita likusi nesutvarkyta šios teritorijos dalis?

 

Tai visai atskiras projektas. Šiuo metu kaip tik yra rengiamas Arakalnio (vadinamo Rėkalniu), Trakų mieste pritaikymo rekreacijai, poilsiui ir masiniams renginiams, detalusis planas. Tą teritoriją taip pat ruošiamasi pritaikyti poilsiui ir turizmui, sutvarkyti pėsčiųjų takus, aplinką, buvusią estradą pritaikyti renginiams, suformuoti atskiras funkcines zonas. Planas turi būti parengtas iki 2015 metų.

 

Iš kur gautos lėšos šių projektų realizacijai, kiek jų iš viso buvo skirta?

 

„Ekologinio rekreacinio turizmo infrastruktūros plėtra Trakų kurortinėje teritorijoje“ projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Bendra projekto vertė yra 2 916 040 mln. Lt. ES lėšos 2 672 292 tūkst. Lt, Trakų rajono savivaldybės prisidėjimas 243 748 tūkst. Lt. Būtent Akmenos paplūdimio įrengimui skirtos lėšos sudaro 582 tūkst. Lt.

 

Dėkojame Jums už pokalbį.

 

 

P. S. Vandens maudyklų kokybė yra nuolat tikrinama ir visa informacija pateikiama www.trakai.lt puslapyje.  (http://www.trakai.lt/index.php?1536083614, http://www.trakai.lt/index.php?177529212)

 

Kalbėjosi Robertas STANEVIČIUS ir Simona GUDABSKAITĖ

Autorių nuotr.

 

Dušo kabina


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *