Trakų viešoji biblioteka minėjo Europos dieną

Parašyta: 2022-05-13 | Kategorija: Gimnazija, Kultūra, Trakai |

Trakų gimnazija kartu su Trakų viešąja biblioteka minėjo Europos dieną

Gegužės 9-ąją visoje ES yra švenčiama Europos diena, kurią biblioteka, kviesdama įsitraukti bendruomenę, mini kasmet. Europos diena – taikos ir vienybės šventė. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas.

Karo Ukrainoje akivaizdoje Europos Sąjungos pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – šiandien yra kaip niekad svarbios. Galime didžiuotis Europos Sąjungos vienybe ir ryžtu siekiant, kad į Europą vėl sugrįžtų taika. Esame viena Sąjunga, susivienijusi dėl vieno tikslo.

Tad būtent tokią – vieningą ir solidarią Europą kvietėme paminėti Gegužės 9-ąją. Trakų viešoji biblioteka neapleidžia savo tradicijų – kaip ir kiekvienais metais, sodinome Europos medelį, tik šiemet šiek tiek kitaip, – pirmiausia, jis trumpam sužaliavo miesto centre, prie bibliotekos, – apjuostas mūsų visų simboliniu apkabinimu ir Lietuvos, ES bei Ukrainos vėliavomis, priminė trakiečiams apie taiką, vienybę, draugystę ir tvarią Europą.

Vėliau šis gluosniukas iškeliavo į besinaujinančią Trakų gimnaziją, kur jį mielai priėmė mokyklos direktorius Marian Kuzborski kartu su mokiniais. Čia šiuo metu mokosi 24 vaikai iš Ukrainos, tad simboliška ir džiugu, kad šis taikos ir vienybės medelis bus pasodintas būtent čia. Mokyklos bendruomenė pažadėjo jį saugoti ir prižiūrėti.

Dėkojame ilgamečiui bibliotekos bičiuliui, LR Seimo nariui, Kęstučiui Vilkauskui už bibliotekai padovanotą medelį ir Trakų gimnazijos bendruomenei, kuri taip šiltai sutiko mūsų iniciatyvą.

Sveikiname dar kartą visus su Europos diena! Švęskime ir minėkime šią dieną, nes esame jos dalimi.

Trakų viešosios bibliotekos informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *