Trakų viešosios bibliotekos 3D spausdintuvu gaminami rėmeliai medikų apsauginiams skydams

Parašyta: 2020-03-27 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Trakų viešoji biblioteka, jausdama pilietinę pareigą, jungiasi prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos ir savo turimu 3D spausdintuvu gamina rėmelius medikų apsauginiams skydams.

Trakų viešosios bibliotekos 3D spausdintuvu gaminami rėmeliai ir skydai medikų apsaugai

Trakų viešosios bibliotekos lankytojai jau kurį laiką naudojasi naujausiomis technologijomis, IT kūrybiniu paketu, tarp jų ir 3D spausdintuvu, tačiau karantino laikotarpiu, kol neaptarnaujami lankytojai, turime galimybę spausdintuvą panaudoti kilniam tikslui – spausdinti apsaugines priemones, kurios padės apsaugoti itin svarbius ir reikalingus mūsų gydytojus, o kartu padės gelbėti ir žmonių gyvybes.

Bibliotekos darbuotojai, suprasdami situacijos rimtumą ir reaguodami į medikams reikalingų apsauginių priemonių trūkumą, entuziastingai prisidėjo prie iniciatyvos ir ėmėsi savo 3D spausdintuvu bei medžiagomis spausdinti medikams skirtus rėmelius apsauginiams skydams. Kad atspausdintume 50 rėmelių, reikia apie 1 kg medžiagos. Ant pagamintų apsauginių rėmelių bus tvirtinami skaidraus plastiko skydeliai, kurie uždengs medikų veidus (akis, nosis, burnas) ir taip sumažins galimą lašelių kontaktą su šia bene greičiausiai pažeidžiama kūno dalimi. Kai kuriems medikams, deja, bet tai gali būti vos ne vienintelė apsauginė priemonė nuo lašeliniu būdu plintančio viruso.

Bibliotekoje atspausdinti rėmeliai bus suporuoti su apsauginiais skydais ir bekontakčiu būdu perduoti Trakų gydymo įstaigoms. Gaminant rėmelius, laikomasi visų saugumo reikalavimų: dezinfekuojamos rankos, dėvimos pirštinės, naudojamas apsauginis skydas juos gaminant ar renkant. Surinkti skydai iš karto bus dedami į sandariai uždaromus maišus (vokus).

Šiuo metu itin svarbu susitelkti bendram tikslui ir saugoti vieniems kitus!

 

Trakų viešosios bibliotekos inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *