Trakų Vokės jubiliejinis tapybos pleneras: sukurti 108 unikalūs darbai

Parašyta: 2013-07-25 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Skelbimai |

pleneras

 

Prieš keletą dienų, liepos 20-ąją, Trakų Vokėje baigėsi aštuonias dienas trukęs tarptautinis renginys – dailininkų pleneras „Menas paveldui“. Tapytojai iš skirtingų Europos šalių ir Kanados dešimtąjį kartą į dvaro sodybą ir jos aplinką bandė pažvelgti kitokiu žvilgsniu, siekdami atskleisti šių metų temą – „Laiko inkliuzai Trakų Vokės dvaro sodyboje“. Dalis plenero metu sukurtų kūrinių papildys Trakų Vokės dvaro sodyboje veikiančio kultūros centro meninę kolekciją, kuri jau rudenį džiugins Lietuvos dvarų lankytojų akis. Dalijamės menininkų mintimis ir akimirkomis iš parodos atidarymo.

Man šiame plenere buvo labai įdomu susipažinti su lietuvių, latvių menininkų kūryba. Taip pat buvo smagu pažinti savotišką šio Lietuvos kampelio gamtą. Pleneras buvo gerai suorganizuotas, nors tai labai sunku padaryti, kai dalyvauja tokia gausybė žmonių. Organizatoriai stengėsi viską numatyti, todėl gerai dirbome ir buvo tam tinkama atmosfera. Olga Pavliuk.

Stengiausi dirbti iš visos širdies ir visų jėgų tam, kad įamžinčiau nykstantį Trakų Vokės dvaro sodybos paveldą. Valė Vaitkuvienė.

Kiekvienas meno kūrinys – tekstas. Tekstas – tai audinys. Menininkas – audėjas: vienas siūlas eina iš dangaus, o kitas – iš žmogaus. Ana Danilevič.

Buvo daug saulės, mūsų darbuose – daug šviesos, o širdyse – šilumos!  Audronė Rudienė.

Rudenį per dešimt metų nutapyti keli šimtai profesionalių tapytojų kūrinių bus spausdinami tapybos almanache „Menas paveldui“. „Menininkai Trakų Vokės dvaro aplinkoje labai produktyvūs – liepos 20 d., 13 val.,  jubiliejinės parodos atidarymo metu, mūsų turimą 171 tapybos kūrinių kolekciją papildys dar keliasdešimt išskirtinių kūrinių“, – džiaugiasi plenero idėjos autorė ir organizatorė, Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro vadovė, L. Marcinkevičienė.

Parodą „Laiko inkliuzai Trakų Vokės dvaro sodyboje“ galite apžiūrėti Trakų Vokės bendruomenės kultūros centre (Žalioji a. 3, Vilnius) darbo dienomis nuo 10 iki 18 val.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *