Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Parašyta: 2017-02-17 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Mokytojai pasipuošė tautiniais rūbais

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena; diena, kai 1918 m. buvo atkurta Lietuvos valstybė, o šiais laikais tai – diena, kai širdyse vėl bunda mūsų visų patriotiškumas, meilė Tėvynei, pagarba istorijai. Vasario 16-ąją prisimename praeitį ir pagalvojame apie ateitį. Šią dieną kasmet mini ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija. Šiemet visi mokytojai vieningai nutarė pasipuošti tautiniais rūbais ir taip parodyti ne tik mūsų gimnazijos, bet ir visos tautos vienybę bei brandą. Mes puoselėjame savo tautos tradicijas,  prisimename savo istoriją ir ja didžiuojamės!

Beje, kitąmet 2018-aisiais, bus švenčiamas Lietuvos atkūrimo šimtmetis, o skaičiuoti pradedame jau šiandien – kiekviena gimnazijos klasė gavo po kelias dėlionės detales, jų iš viso yra 99. Jas sudėjome į vieną bendrą paveikslą. Juk po vieną mes esame tik paprastos detalės, bet visi kartu esame didžiulė galia ir galime nuveikti didžius dalykus – tą jau įrodėme ne kartą tiek 1918 m., tiek 1991 m. Sausio 13-ąją.

Žinoma, nepamirštos ir pamokos – jos vyko, bet kiekvienas mokytojas savo mokiniams teikė bent po vieną istorinę užduotį – simbolį, primenantį, kodėl esame laisvi. Kodėl esame laisvi ir kam už tai turime dėkoti, III ir IV klasių gimnazistams aktų salėje priminė ir garbingas svečias – politologas, dėstytojas ir Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.  Gimnazijos bendruomenę sveikino tautiniais rūbais pasipuošusios Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, gimnazijos direktorė Jolanta  Martyncevienė. Per ilgąją pertrauką skambėjo trumpos, bet iškilmingos kalbos, simboliškai buvo pagerbti  16 geriausiai besimokančių  gimnazijos mokinių.

Mokiniams, žiūrintiems į pasipuošusius  tautiniais kostiumais savo mokytojus, nedingo šypsenos  nuo veidų.  Jie ir patys puošėsi lietuviška simbolika – juostelėmis, vėliavėlėmis. Šią dieną Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija buvo kaip niekad vieninga. Pertraukų metu mokiniai  noriai fotografavosi su savo mokytojais, nuoširdžiai sakė komplimentus ir patys  žavėjosi tautinių rūbų margumu. Žiūrėdami į savo mokytojus ne vienas sakė, kad irgi norėtų taip pasipuošti. Gera buvo girdėti tokius žodžius, žinoti, kad kultūrinis, istorinis, tautinis palikimas  rado atgarsį mūsų visų širdyse.

Rasti 60-iai mokytojų tautinius kostiumus nebuvo paprasta. Todėl mes už pagalbą dėkojame Onuškio Donato Malinausko gimnazijai, Trakų kultūros rūmų specialistei Vidai Bagdonienei, šokių kolektyvų vadovei Rimutei Blikertienei.

Norėtųsi tikėti, kad tokie vieningi išliksime ir ateityje, tikrai nepamiršime,  už ką kovojo mūsų protėviai, ir vertinsime savo laisvę.

Sveikiname Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga!

Sandra VALENTIENĖ, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Alicijos Krasavcevos ir Ernesto Leškaus nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *