Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraščiui „Klaustukas“ – 20 metų

Parašyta: 2015-04-03 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
Mokytoja Birutė Paltanavičienė jau 20 metų nepailsdama leidžia gimnazijos laikraštį „Klaustuką“

Mokytoja Birutė Paltanavičienė jau 20 metų nepailsdama leidžia gimnazijos laikraštį „Klaustuką“

Jis įamžino istoriją ir tapo jos liudininku. Šį sudėtingą darbą jis dirbo nuolat, kruopščiai, iki suaugo pats ir štai mini savo 20-metį. Taip, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos laikraščiui „Klaustukas“ – jau dvidešimt metų.

Į šio gimtadienio iškilmes „Vytautinėje“ buvo sukviesta daugybė svečių. Patys brangiausi, žinoma, tie, kurie buvo mokyklos laikraščio korespondentai, kurie mokėsi pažinti žodį, kalbą, lavėjo patys ir lavino kitus. Išmoko pažinti pasaulį ir pasauliui pranešti žinią. Tam, kad pažinę žodį, žinotume kelią, kad visuomenė taptų šviesuomene, kad būtų įamžintos mintys ir darbai, tampantys istorija.

Šį puikų susitikimą sukvietė nepailstanti „Klaustuko“ leidėja ir redaktorė, gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Paltanavičienė. Mokytoja Birutė geriau negu bet kas kitas žino, kad žurnalistika yra ne vien profesija, o gyvenimo būdas, kad laikraščio išleidimo dieną būtinai nutinka kažkas nenumatyta  ir siaubinga, tačiau laikraštis visada stebuklingu būdu išleidžiamas, nors redakcijoje gali būti tik vienintelė valytoja. Visai tai patirta, išgyventa ir įveikta.

Matyt, todėl, sėkmingai peršokus žurnalistikos povandeninių pavojų rifus, gimnazijos laikraštis yra stebėtinas ilgaamžis ir lygia greta gali lygiuotis į rajono laikraščius „Galvę‘ bei „Trakų žemę“. Juk „Klaustukas“ taip pat spaudos leidinys, tik mažesnis. Visiškai tikėtina, kad lig šiol nesame suvokę ir įvertinę jo reikšmės gimnazijai, visuomenei, istorijai. Dar turėsime jį „atrasti“, kaip jau „atrandame“ tolimus 1995-uosius, kai pasirodė pirmieji „Klaustuko“ numeriai. Tą laiką, tapusį istorija, mums liudija būtent gimnazijos laikraštis.

Laikraščio redaktorę, jaunuosius žurnalistus iš širdies pasveikino rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, „Trakų žemės“ laikraščio leidėjas ir redaktorius Juozas Vercinkevičius, „Galvės“ laikraščio leidėja ir redaktorė Ugnė Mateikaitė bei labai daug buvusių „klaustukiečių“.

Stebino daug kas. Fantastiškas, specialiai „Klaustukui“ sukurtas  himnas, puiki programa, begalinė meilė savajam laikraščiui. Gimnazijoje laukė įspūdinga „Klaustuko“ ekspozicija, kuri atspindėjo 20 metų kūrybos kelią, personifikuotos klaustuko figūrėlės: prie mokyklos, ant laiptų, prie scenos. Žinoma, vyko ir tikras spaudos balius su milžinišku jubiliejiniu „Klaustuko“tortu.

Tikėtina, kad „Klaustukas“ ir ateityje nenustos stebinti. Šis žavus dvidešimtmetis toliau dirbs ir toliau atkakliai, kruopčiai fiksuos mūsų gyvenimus, virstančius istorijos puslapiais.

Su „Klaustuko“ 20-mečiu pasveikino(iš kairės) rajono savivaldybės administracijos direktorius  Jonas Liesys, gimnazijos direktorė  Jolanta Martyncevienė, Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė

Su „Klaustuko“ 20-mečiu pasveikino(iš kairės) rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė

Bendroje nuotraukoje įsiamžino „Klaustuko“ redaktorė ir jaunieji žurnalistai, gausus buvusių „klaustukiečių“ pulkas, svečiai ir mokytojai

Bendroje nuotraukoje įsiamžino „Klaustuko“ redaktorė ir jaunieji žurnalistai, gausus buvusių „klaustukiečių“ pulkas, svečiai ir mokytojai

Sigita Nemeikaitė

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *