Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai – Europos jaunimo dienų Strasbūre dalyviai

Parašyta: 2018-06-29 | Kategorija: Jaunimas, Kelionės, Naujienos, Trakai |

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija 2017 m. tapo oficialia projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ nare. 2017–2018 m. m. gimnazija buvo paskelbta viena iš projekto laimėtojų ir 4 gimnazijos mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Strasbūre – dalyvauti Euroscola programoje.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai – (iš kairės) Klemensas Kozlovas, Patricija Nedveckytė, Dominyka Goldbergaitė, Alicija Krasavceva – lankėsi Strasbūre

Euroscola – tai programa, kuri suteikia galimybę aplankyti Europos Parlamento (toliau – EP) būstinę Strasbūre, dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realų EP darbą. Mes, keturi Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai (Alicija Krasavceva, Patricija Nedveckytė, Dominyka Goldbergaitė ir Klemensas Kozlovas), buvome priblokšti, kai sužinojome, kad mums tenka garbė dalyvauti ne tik šioje programoje, bet ir European Youth Event‘e, kuriame dalyvavo per 8 000 jaunų žmonių iš visos ES.

Gegužės 29 d. mes pirmieji įsėdome į autobusą ir pradėjome kelionę. Surinkę kitų mokyklų atstovus iš Kauno, Anykščių, Birštono, Alytaus, pajudėjome Lenkijos link (iš viso – 20 mokinių iš Lietuvos). Pirmasis mūsų sustojimas buvo Vroclavoje. Tai – miestas, pavergęs spalvingumu ir autentiškumu. Nors ten buvome tik porą valandų, vis vien likome sužavėti. Nakvojome viešbutyje Legnicoje, o kitą dieną pasiekėme Vokietiją. Aplankėme Dresdeną, dar vadinamą „Elbės Florencija“. Karališkieji rūmai, Briulio terasa, vadinama „Europos balkonu“, atstatyta Dievo Motinos katedra, „Karališkoji eisena“, Semper Opera – neapsakomas miesto grožis.. Taip pat aplankėme ir paveikslų galeriją „Senieji meistrai“, kuri sužavėjo klasikiniu menu.

Trečiąją kelionės dieną praleidome atrakcionų parke Europa Park. Domino ne tik atrakcionai, tačiau ir įspūdingai pastatyti kiekvieną Europos šalį atspindintys miesteliai. Jautėmės lyg pakeliavę po visą Europą. Po varginančios dienos patraukėme į Prancūziją.

Ketvirtoji kelionės diena prasidėjo pažintine ekskursija po Strasbūrą. Ji buvo neilga, kadangi mūsų laukė įspūdingas EYE. Renginio metu aplankėme porą įdomių paskaitų ir diskusijų, po kurių tryškome emocijomis. Vakarop patraukėme pasižvalgyti po Strasbūrą. Norėjosi pamatyti vis daugiau ir daugiau, o viskam turėjome tik vieną dieną. Vis dėlto šis miestas paliko neišdildomą įspūdį ir mes jį prisiminsime dar ilgą laiką.

Penktąją dieną mūsų laukė Euroscola programa. Bendrauti su jaunimu iš visos Europos, diskutuoti svarbiais klausimais, sėdėti europarlamentarų vietose – tai buvo kažkas nerealaus. Puikios anglų kalbos žinios, išlavinti bendravimo įgūdžiai leido laisvai jaustis tarp kitų Europos mokinių. Drąsiai reiškėme savo nuomonę, argumentavome teiginius, dalyvavome konkursuose. Gimnazistas Klemensas Kozlovas puikiai pasirodė viename iš konkursų – mokiniui iš Strasbūro į gimnaziją siunčiamas prizas. Ši patirtis buvo ne tik be galo įdomi, bet ir naudinga. Džiaugiamės, galėję dalyvauti tokio masto renginyje.

Šeštąją dieną mūsų laukė Praha: Prahos Hradas, didingoji Šv. Vito katedra, Karalių rūmai – buvusių Čekijos kunigaikščių ir karalių rezidencija, karališkieji sodai, Šv. Jurgio bazilika – viena iš seniausių išlikusių Prahos romaninių bažnyčių, Karolio tiltas, Senamiesčio aikštė, Senoji rotušė su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu. Miestas sužavėjo grožiu, architektūra pribloškė. Buvome be galo patenkinti, sužinoję, kad senamiestis nuo mūsų viešbučio – vos už 2 km. Tad vakare aplankėme ArtPark Prague, iš kurio parodos išėję dar kelias minutes negalėjome ištarti nė žodžio. Prahos architektūra, desertai ir gyva muzika – štai kaip baigėme mūsų kelionę.

Septintąją dieną keliavome namo. Tikimės, kad tokių kelionių dar sulauksime ir jos visos bus tokios – linksmos, bemiegės, pilnos naujų įspūdžių. „Ačiū“ gimnazijai už vykdomus projektus galimybę įgyti tarptautinės patirties.

Patricija NEDVECKYTĖ,

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 3b klasės mokinė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *