Trakuose „Gerumo Angelai“ iškeliavo pas geriausius

Parašyta: 2014-04-10 | Kategorija: Savivaldybė, Trakai |

Balandžio 4 d., Trakuose vyko LR Seimo Darbo partijos frakcijos narės Dangutės Mikutienės inicijuoto tradicinio konkurso „Gerumo Angelo skrydis“ nominantų apdovanojimai.

Saulėtą pavasario pavakarę, Verslo ir laisvalaikio centre  „Trakų Galvė“ susirinko gausus būrys kraštiečių pasidžiaugti ir pasveikinti tų, kuriuos drąsiai galime vadinti Trakų krašto Angelais. Tai žmonės, kurie nelaukdami atpildo ir neieškodami naudos, gerumu dalinasi su visais.

LR Seimo narė, konkurso „Gerumo Angelo skrydis“ iniciatorė Dangutė Mikutienė tradiciškai pradėjo renginį, perskaitydama  šviesaus atminimo Tėvo Stanislovo žodžius:

„Amžių amžiais buvo ir, matyt, bus dvi žmonių grupės.

Vienų veidai bus nuolat pakelti į dangų,

antrieji iš jų juoksis, šaipysis, vadins svajotojais.

Tie, kurie moka išlaikyti pakeltas galvas, yra tartum

šviesos laidininkai į šią pilką ir nuobodžią žemę.

Dievas nuolat siunčia savo šviesą į žemę,

bet maža laidininkų, maža pakeltų galvų ir širdžių“.

Parlamentarė taip pat  padėkojo konkurso nominantams už jų išskirtinę visuomeninę veiklą, aktyvumą, bendruomeniškumo skatinimą, gražių ir taurių santykių bendruomenėse puoselėjimą, drąsių ir kilnių idėjų, gerumo bei tolerancijos sklaidą.

„Prieš kažką smerkiant, užsidėk jo batus ir praeik jo gyvenimo kelią, paragauk jo ašarų, pajusk jo skausmą… Užkliūk už kiekvieno akmens, už kurio jis buvo užkliuvęs… Ir tik po to kalbėk, kad tu žinai, kaip reikia teisingai gyventi…“, – parlamentarės pasakyti žodžiai buvo sutikti gausiomis ovacijomis.

2013 m. „Gerumo Angelo skrydis“ angelai įteikti:

Laimutei Kamaitienei, kurios kandidatūrą pateikė Trakų rajono žemdirbių asociacijos pirmininko pavaduotoja Janė Mandeikienė, už gerumą, nuoširdumą, laiko ir lėšų negailėjimą visuomenės labui, už tai, kad dalina gėrį ir šypseną aplinkiniams.

Alvydai Kazakevičiūtei, kurios kandidatūrą pateikė Akmenės rajono Vietos veiklos  grupės kolektyvas, už nuolatinę pagalbą, dėmesį ir rūpestį.

Romualdui Tinfavičiui, kurio kandidatūrą pateikė Vytauto g. 38 namo gyventojai, už  Karaimų tautos, kultūros ir tradicijų garsinimą ir saugojimą.

Loretai Januškienei, vaikų ir jaunimo sportinių šokių studija „GIJA“ vadovė, už

jaunimo skatinimą aktyviai veikti, jų užimtumo organizavimą ir geraširdiškumą.

Larisai Šteinienei, kurios kandidatūrą pateikė Jungtinės kaimų bendruomenės „Bražuoliečiai“ nariai, už aktyvią bendruomeninę veiklą ir paramą bendruomenei.

Daliai Žalpienei, kurios kandidatūrą pateikė rūdiškiečiai, už jos tvirtumą, už tai, kad ji senjorų  ansamblio „Diemedis“ siela, atvira naujovėms ir idėjoms.

Ingai Kozlovienei, kurios kandidatūrą pateikė Trakų senjorų vykdomo projekto  „Nebūk vienišas – būkime drauge“ vardu Nijolė Dočkuvienė, už geranoriškumą, nuoširdumą, idėjas, kurios virsta konkrečiais darbais.

Angelų skulptūras sukūrė  keramikė Violeta Ganusauskienė.

 

Tradiciškai parlamentarė D. Mikutienė prisiminė ir praėjusiųjų 2011-2012 metų nominantus:Darių Petrikauską (Yokushin Karate klubo „Energijos smūgis“ vadovas ir treneris), Onutę Trepulaitę-Virginavičienę (Dusmenų krašto metraštininkė), Paulių

Albertavičių (Enduro bendruomenės narys, Kalėdų Senelių sostinės gerasis

nykštukas),  Kęstutį Vilkauską (Trakus pavertė Kalėdų senelių sostine), „TonyResort“ (pramogų gausa džiugina vaikų namų globotinius ir šeimas).

Albiną Norinkevičienę (už pagalbą Dusmenų krašto bendruomenės žmonėms), Kristiną Mečkovską (už nuveiktus darbus, profesionalumą, aktyvumą ir darbštumą), Ireną Eikšto (už puikias iniciatyvas ir nuoširdžią visuomeninę veiklą), Aureliją Andrulionienę (už nuoširdų darbą aukštadvariečių labui),Valų kaimo bendruomenę „Neris“ (už jos narių aktyvią veiklą), Danutę Chormanskienę (už nuolatinę pagalbą ir paramą senjorų renginiams), Renatą Mečkovskienę (už dalyvavimą meniniuose projektuose, parodų rengimą, jaunimo subūrimą kūrybinei veiklai).

Taip pat buvo pagerbti – Nijolė Dočkuvienė – už drąsų žengimą į kovą už sąžinę, tiesą ir bendrą gėrį, Sigitas Cironka, už didelę  paramą bėdoje atsidūrusiai šeimai, kuri nuo šiol gyvena šilčiau ir saugiau, Gediminas Pociūnas, Aukštadvario sporto klubo pirmininkas, kuris ilgus metus savo laisvalaikį skiria Aukštadvario jaunimui.

Konkurso komisija: Seimo narė Dangutė Mikutienė, Jadvyga Lisevičiūtė, Zina Juškienė, Liuda Korsanovienė, Irena Jocienė, Aušrinė Lukošiūtė-Aleksandravičienė iš pateiktų nominacijų  išrinko 7 kandidatus. www.trakietis.lt portale už „Gerumo Angelo skrydžio“ nomiantus balsavo 1237 skaitytojai, išreikšdami savo nuomonę .Toks gausus portalo skaitytojų skaičius tik įrodė, kad nomiantai yra verti pagerbimo ir padėkos už savo Angelišką gerumą. Iš viso portalą www.trakietis.lt aplankė virš 4 tūkstančių skaitytojų.

Renginio organizatoriai už puikų koncertą dėkoja: operos solistams Gražinai Skinderytei – Kurnickienei ir Vytautui Kurnickui,Vilniaus „Atžalyno“ chorui ir generolei Urtei Šilagalytei, vaikų ir jaunimo sportinių šokių studijai „GIJA“ ir vadovei Loretai Januškienei, taip pat Verslo ir laisvalaikio centrui „Trakų Galvė“, keramikei Violetai Ganusauskienei, Trakų kultūros rūmams ir garso operatoriui Andžej Šamatovič.

„Jums įdomu, kaip galite prisidėti prie geresnio pasaulio kūrimo?

Eikite namo ir mylėkite savo artimuosius.“

(Motina Teresė)

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *