Trakuose lankėsi Mongolijos ambasadorius

Parašyta: 2016-01-20 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakai turi galimybių iš arčiau pažinti mums gana egzotiškos šalies – Mongolijos istoriją ir kultūrą. Apie tai kalbėta rajono savivaldybėje vykusiame susitikime su Mongolijos ambasadoriumi Nemekh Bataa.

Susitikime dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, jo pavaduotoja Karolina Narkevič, Mongolijos ambasados ministras patarėjas Dorj Barkhas.

Mongolijos ambasada yra Varšuvoje, Lenkijoje, o diplomatinius ryšius su šia šalimi Lietuva užmezgė 1991 metų gruodžio 11 dieną.

Mongolijos ambasadorius domėjosi ne tik Lietuvos, bet ir jo šaliai artimų totorių gyvenimu, kultūros paveldu, susipažinimo proga padovanojo knygų, suvenyrų. Buvo aptartos turizmo, kultūros, švietimo mainų galimybės tarp Trakų ir kurio nors Mongolijos  miesto.

Sausio 15 dieną Mongolijos ambasadorius N. Bataa įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė dvišalį ir tarptautinį bendradarbiavimą, ekonominių santykių stiprinimo galimybes. Pasak Prezidentės, perspektyvūs sektoriai bendradarbiauti yra informacinių ir aukštųjų technologijų, žemės ūkio ir maisto produktų, statybos, transporto vystymo, turizmo srityse.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Rajono savivaldybėje aptartos galimybės iš arčiau pažinti Mongolijos istoriją ir kultūrą. Iš kairės: rajono savivaldybės administracijos  direktorius J. Liesys, jo pavaduotoja K. Narkevič, Mongolijos ambasadorius N. Bataa, savivaldybės merė E. Rudelienė, Mongolijos ambasados ministras patarėjas D. Barkhas. Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *