Trakuose paminėtas Sąjūdžio 25-metis

Parašyta: 2013-11-22 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
sajudis

Z. Ramanauskas pasidalijo savo prisiminimais, kaip kūrėsi Sąjūdis

Lapkričio 17 dieną Trakų kultūros rūmuose paminėtos Sąjūdžio įkūrimo 25-osios metinės. Šiame minėjime pažymėtos dar dvi sukaktys – Trakų ir Elektrėnų krašto laikraščio „Galvė“ 70-metis bei Trakų rajono laikraščio „Trakų žemė“ 25-metis.

Apie tai, kaip Trakų rajone susikūrė Sąjūdis, kokia milžiniška jo reikšmė atkuriant nepriklausomą Lietuvą, savo prisiminimais pasidalijo Zigmundas Ramanauskas.

„Trakų žemės“ laikraščio redaktorius Juozas Vercinkevičius kalbėjo apie spausdinto laisvo žodžio reikšmę kovoje dėl laisvės ir nepriklausomybės, priminė šio laikraščio istoriją. „Trakų žemė“ buvo Sąjūdžio įkurtas laikraštis, buvo platinimas iš rankų į rankas, vėliau įsitvirtino kaip nepriklausomas rajono spaudos leidinys.

Apie „Galvės“ laikraščio, vieno seniausių šalyje regioninių leidinių darbą Sąjūdžio metais pasisakė buvusi jo redaktorė Sigita Nemeikaitė. Ji pastebėjo, kad to meto spauda išgyveno auksinį žurnalistikos amžių, nes žurnalistai buvo ne tik gyvenimo stebėtojai, bet ir naujos epochos kūrėjai. „Galvė“ skleidė besikuriančios nepriklausomos valstybės idėjas, telkė žmones laisvės siekiams.

Minėjimo dalyviams įspūdingą koncertą dovanojo Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės šokių ansamblis „Neris“.

 

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *