Trakuose prasideda tradicinis „Sniego susitikimas“

Parašyta: 2016-01-14 | Kategorija: Naujienos, Politika, Trakai |

IMG_4524

Užsienio reikalų ministerija sausio 14–15 dienomis organizuoja tradicinį neformalų „Sniego susitikimą“ („Snow Meeting“), į kurį kviečia Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertus. Pagrindinė šių metų diskusijų tema yra pasirengimas artėjančiam NATO valstybių vadovų susitikimui Varšuvoje.

Paunguriuose, Trakų rajone, vyksiančiame susitikime laukiama Latvijos, Estijos, Slovakijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrų Edgaro Rinkevičiaus, Marinos Kaljurand, Miroslavo Lajčako ir Lazaro Comanescu, Jungtinės Karalystės Europos reikalų ministro Davido Lidingtono, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojos Victorijos Nuland, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Alexanderio Vershbow, Jungtinių sąjungininkų pajėgų vadavietės Neapolyje vado admirolo Marko Fergusono. Iš viso tikimasi maždaug 90 aukšto rango NATO ir ES šalių pareigūnų, diplomatų, analitinių ir tyrimo centrų tarptautinės ir saugumo politikos ekspertų.

Devintą kartą vyksiančiame renginyje bus aptariama pasikeitusi tarptautinė saugumo aplinka, nagrinėjamos pagrindinės iš rytų ir pietų kylančios grėsmės Europos saugumui, svarstomi Aljanso atsako į šiuos iššūkius būdai ir priemonės. Atskira sesija skiriama informaciniam karui ir reagavimui į propagandos grėsmes aptarti.

NATO vadovų susitikimas vyks šių metų liepos 8–9 dienomis Varšuvoje. Jame tikimasi, kad bus paskelbta apie NATO Parengties veiksmų plano (Readiness Action Plan, RAP) visišką įgyvendinimą ir tolesnę Aljanso adaptaciją, orientuotą į kolektyvinės gynybos ir atgrasymo stiprinimą. Šiuo metu vykdomos trumpalaikės sąjungininkų saugumo užtikrinimo priemonės turi peraugti į ilgalaikius, nuolatinius ir integruotus karinių pajėgumų stiprinimo elementus, tokius kaip išankstinis sąjungininkų pajėgų ir karinės įrangos dislokavimas NATO rytiniame flange, atnaujintų gynybos planų patvirtinimas ir NATO vadovavimo optimizacija bei lankstumas.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *