Trakuose prasidėjo savaitę truksianti pasaulio jaunių irklavimo fiesta

Parašyta: 2013-08-09 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Rugpjūčio 6 dienos vakare Trakų pilyje iškilmingai atidarytas pasaulio jaunių irklavimo čempionatas.

Aidint būgnams, milžiniška iškilmių dalyvių eisena nuo Trakų sporto bazės nusidriekė link pilies. Susirinkusius pilies kieme su sporto švente pasveikino Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas:

„Nuoširdžiai sveikinu atvykusius į Trakus – pasaulio irklavimo sostinę! Pasaulio jaunių irklavimo čempionatas Trakuose – tai labai gera žinia mūsų miestui,  mūsų šaliai ir visam pasauliui.  Mes džiaugiamės būdami pasaulio irklavimo ambasadoriai.

Ežerų apsupti Trakai, buvusi senoji sostinė  – tai mūsų valstybės istorijos ir kultūros paveldo miniatiūra, į kurią harmoningai įsilieja šiuolaikiškas gyvenimas. Irklavimo sportas išskirtinai atspindi harmonijos idėją ir yra neatsiejama Trakų įvaizdžio dalis.

Džiaugiuosi, kad Trakuose, pasaulio irklavimo sostinėje, gėrėsimės veržliais jaunimo yriais Galvės ežere. Kviečiu pradėti savaitę truksiančią pasaulio irklavimo sporto fiestą, kurioje skambės himnas jaunystei, sportui ir harmoningam pasauliui. Sėkmingų startų!“

Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje į jos dalyvius kreipėsi ir čempionato darbo grupės atstovas Artūras Skardžius, Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) vykdantysis direktorius Matt Smith.

Lydima jaunimo šūksnių, energingų skanduočių, nuskambėjo šou programa.

Pasaulio jaunių irklavimo čempionatas Trakuose vyksta rugpjūčio 7– 11 dienomis. Jame varžosi apie 800 irkluotojų iš 59-ių šalių. Lietuvai atstovauja per 25 irkluotojų komanda. Trakų garbę čempionate gina vienvietininkė Viktorija Senkutė ir dvivietės įgula – Vytautas ir Andrius Lapatiukai. Įveikę sunkias atrankos kovas Trakų irkluotojai rugpjūčio 9 dieną varžysis ketvirtfinaliuose.

 

Kopija iš DSC_1026

 

Akimirkos iš pasaulio jaunių irklavimo čempionato atidarymo Trakų pilyje. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 

Sigita NEMEIKAITĖ, 

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *