Trakuose pristatoma vienos dienos paroda „Trakų istorijos puslapiai“

Parašyta: 2022-09-20 | Kategorija: Kultūra, Trakai |

Rugsėjo 20 d. Vilniaus universiteto biblioteka Trakų viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą, kurioje visuomenei bus pateikiami šaltiniai, susiję su Trakų miesto ir krašto praeitimi. Paroda skirta Trakų miesto 700 metų jubiliejui paminėti. Bibliotekoje ji veiks tik vieną dieną nuo 10.00 iki 17.00 val. Lankytojus taip pat kviesime atvykti į specialius parodos pristatymus, kurie vyks 15.00 ir 16.00 val.

 

Tarp eksponuojamų XVI–XIX a. Trakų miesto ir krašto istorijos šaltinių – Trakų parapinės bažnyčios inventorius, bernardinų vienuolyno bibliotekos registras, dominikonų vienuolyno kronika, dokumentai su valdovų Žygimanto Augusto ir Augusto III autografais ir kiti eksponatai. Seniausias rankraštis, kurį galės pamatyti parodos svečiai – 1502 metų Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro įsakas Trakų tijūnui. Parodoje taip pat numatoma eksponuoti rankraščių, susijusių su karaimų istorija.

Vilniaus universiteto biblioteka – seniausia Lietuvos valstybinės reikšmės akademinė biblioteka. Jos ištakomis laikomi 1570-ieji, kai buvo įsteigta Vilniaus jėzuitų kolegijos biblioteka. Senoji VU biblioteka iki šių dienų išlikusi autentiškose erdvėse ir kartu su visais Universiteto pastatais ir kiemeliais sudaro vieningą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, reprezentuojantį Lietuvos mokslo ir kultūros pažangos istoriją. Bibliotekoje saugoma daugiau nei penkių milijonų dokumentų kolekcija ir turtingas kultūros paveldas yra neatsiejami nuo Lietuvos kultūros ir mokslo istorijos raidos.

Paroda „Trakų istorijos puslapiaiveiks Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69) rugsėjo 20 d. nuo 10 iki 17 val. Parodos pristatymai vyks 15.00 ir 16.00 val.

 

Įėjimas nemokamas.

Trakų viešosios bibliotekos informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *