Trakuose su jaunimu susitiks vienas populiariausų atlikėjų Domantas Razauskas

Parašyta: 2015-02-03 | Kategorija: Kultūra, Mokyklos, Naujienos, Pramogos, Savivaldybė, Trakai |

1 (3) 4

Ketvirtas mėnuo Vilnijos krašto (Šalčininkų, Vilniaus, Trakų, Švenčionių, Širvintų rajonuose) vidurinėse mokyklose, gimnazijose vykta VšĮ „Bardai LT” vykdomo projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” jaunųjų kūrėjų susitikimai su vyresnių klasių moksleiviais. Projektas finansuojamas iš Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos. Jau surengta 16 tokių susitikimų, kuriuose dalyvavo šalies jaunieji bardai Gytis Ambrazevičius, Akvilė Vervečkaitė, Artūras Dubaka, Žilvinas Ališauskas, poetai Ramunė Brundzaitė, Dainius Gintalas, Rimvydas Stankevičius, Birutė Grašytė. Renginius veda kultūrininkas, daugiau kaip 20 metų organizuojantis įvairią kultūrinę veikla Vilnijos krašte Juozas Žitkauskas.

Šie susitikimai – tai nėra vien tik atvykusiųjų pagrojimas bei padainavimas ar eilėraščių paskaitymas. Žinoma, be to neapsieinama, tačiau didelis dėmesys skiriamas išsamesniam pokalbiui su kūrėjais apie poeziją, jos santykį su muziką, teksto pasirinkimą dainai ir t.t. Vienas iš pagrindinių šio projekto tikslų – padėti moksleiviams kūrybiškai atsiverti, nebijoti aplinkos, įsisąmoninti, jog kuriantis žmogaus yra keleriopai turtingesnis savo vidumi, gebantis į reiškinį pažvelgti iš įvairių pusių.

Dažnai šiuose susitikimuose su savo kūrybos dainomis ar eilėraščiais pasirodo ir vietos moksleiviai.

Vasario 10 d. 11 val. Trakų vidurinėje, o 12.45 val. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje toliau tęsime  projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” susitikimus. Šįkart su moksleiviais susitiks vienas žymiausių šiuolaikinių atlikėjų, poetas Domantas Razauskas. Domanto kūryba pilna įvairių kultūrinių niuansų, gelmės ir gyvo, originalaus pateikimo klausytojui. Atlikėjas dainas kuria tik savo tekstais, jose galima atrasti ir melancholiško susikaupimo ir drąstiško šūktelėjimo ar emocinio proveržio. Žinoma, pastarasis labiau būdingas kai atlikėjas dainuoja su grupe. D. Razauskas yra išleidęs tris savo autorinius albumus („9 Aitvarai” (2003 m.), „Lietaus kambarys” (2010 m. CD, kartu su knyga „Takas į tylą”), „Rodyklės” (2012 m.) bei „Valhala” (2009 m. CD, Rimvydo Stankevičiaus poezija, skaito Andrius Bialobžeskis, muzika Domanto). 2010 m. išleista ir D. Razausko eilėraščių knyga „Takas į tylą”.

Projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” praeitų metų gruodį bus surengti ir Rūdiškių gimnazijoje bei Paluknio „Medeinos” vidurinėje mokykloje.

 

 

Organizatorių informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *