Trakuose surengtas Seimo Kultūros komiteto posėdis

Parašyta: 2022-05-12 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakuose surengtas Seimo Kultūros komiteto posėdis. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Gegužės 11 dieną Trakų rajono savivaldybėje surengtas Seimo Kultūros komiteto, kuriam vadovauja Vytautas Juozapaitis, narių išvažiuojamasis posėdis, posėdyje nagrinėti svarbūs rajono savivaldybei klausimai.  

Jame taip pat dalyvavo kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius, rajono savivaldybės vadovai ir darbuotojai.

Rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius pateikė savivaldybės teritorijoje esančio kultūros paveldo objektų apžvalgą.

Posėdyje buvo aptarta paminklo Vytautui Didžiajam statyba Trakuose, Karvinės saloje. Savivaldybė yra pasirengusi pastatyti šį paminklą, kuris sumanytas įkurdinti senojoje sostinėje Vytauto Didžiojo sąjungos iniciatyva. Paminklą Vytautui Didžiajam sukūrė Gediminas Karalius, projekto architektas – Algis Vyšniūnas. Savivaldybė yra paruošusi techninį paminklo projektą, tačiau jo statyba yra brangi, todėl tikimasi valstybės paramos. Vytauto Didžiojo atmintis ir jos įamžinimas yra reikšmingi ne tik Trakams, bet ir Lietuvai, tad tikimasi šią paramą gauti ir paminklą pradėti statyti.

Kultūros paveldo departamento direktorius V. Bezaras informavo, kaip vyksta naujosios Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos planavimo schemos rengimas. Tikimasi, kad šis svarbus dokumentas bus visiškai parengtas per maždaug dvejus metus. Departamentas šį dokumentą rengia iškilus būtinybei atnaujinti dar 1993 metais priimtą planavimo schemą. Per kelis dešimtmečius jos nuostatos jau paseno, todėl atnaujinimas yra labai svarbus.

Meras A. Šatevičius posėdžio dalyvius taip pat supažindino su Trakų rajono darnaus judumo plano perspektyvomis, žaliojo kurso idėjos įgyvendinimu, kitais investicijų projektais.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *