Trakuose – vertingo mineralinio vandens klodai

Parašyta: 2013-08-05 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakai gali turėti savo mineralinio vandens, kuris garsintų kraštą ne prasčiau už Druskininkus, Birštoną.

Tokius rezultatus leidžia prognozuoti rajono savivaldybės užsakymu atlikta požeminio mineralinio vandens žvalgymo ir gavybos Trakų mieste galimybių vertinimo studija, kurią atliko UAB „Vilniaus hidrogeologija“.

Studijoje ištyrinėta, kokios galimybės išgauti įvairios mineralų koncentracijos vandenį. Nustatyta, kad Trakuose bei jų apylinkių geologiniuose sluoksniuose glūdi  mažos bei didelės mineralizacijos vandens. Mažos mineralizacijos vanduo tinka gerti, o didelės gali būti naudojamas balneologijos reikmėms. Įvertinta, kad mažos mineralizacijos vandeniui išgauti reikėtų iki 400 metrų, o aukštos mineralizacijos – apie 600 metrų gylio gręžinio.

Apibendrinus studijos rezultatus bus svarstoma, kurioje vietoje ir kokį vandenį išgauti. Tam reikalingos ir specialios finansavimo paieškos. Trakai, išgaudami savo mineralinį vandenį, galėtų ne tik jį tiekti vartotojams, naudoti gydymo reikmėms, bet ir siekti kurorto statuso.

DSC_7066

UAB „Vilniaus hidrogeologija“ specialistai (dešinėje) supažindino Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorę A. Kandratavičienę (viduryje), savivaldybės specialistus su atlikta požeminio mineralinio vandens žvalgymo ir gavybos Trakų mieste galimybių vertinimo studija 

 

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *