Trakus pasiekė pirmosios vakcinos nuo COVID-19 dozės

Parašyta: 2021-01-13 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Ši savaitė neeilinė. Mes visi prisimename ir pagerbiame prieš 30 metų metų žuvusius Laisvės gynėjus. Šių metų sausio 13-oji į Trakų istoriją įeis ne tik kaip Laisvės gynėjų diena, bet ir kaip tikroji kovos su COVID-19 infekcija pradžios diena. Šią dieną Trakus pasiekė pirmosios 300 vakcinos COMIRNATY dozių, t. y. ne ilgiau kaip per 5 dienas (toks yra atšildytos „ledo“ vakcinos galiojimo laikas) bus paskiepyta 300 asmenų.

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugos administratorė Jūratė Juknienė-Stadalnykienė priima pirmąsias vakcinos nuo COVID-19 dozes, skirtas Trakų rajonui

Ruošiantis vakcinacijai, remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, buvo parengtas norinčių skiepytis sąrašas, sudarytas vakcinacijos grafikas. Visiems besiskiepijantiems privaloma atlikti vadinamąjį greitąjį antikūnių testą, t. y. nustatyti galimą esamą imunitetą. Tai ypač svarbu jau persirgusiems COVID-19 infekcija. Daliai tokių pacientų, deja, imunitetas gali būti nesusidaręs ir jie bus skiepijami.

 

 

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Ramutė Malčienė ir vyriausioji slaugos administratorė Jūratė Juknienė-Stadalnykienė (kairėje)

Pirmieji paskiepyti bus VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro diagnostikos kabineto bei Trakų mobiliojo punkto darbuotojai, t. y. slaugytojos ir pagalbinis personalas, kurie kasdien nuolat kontaktuoja su karščiuojančiais pacientais. Toliau skiepai pasieks VšĮ Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės bei ką tik Trakuose pradėjusių veikti Addere Care slaugos namų pacientus bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančius darbuotojus. Nebus pamiršti ir mūsų rajono socialinės globos įstaigų darbuotojai bei jų gyventojai. Bus paskiepyti Čižiūnų socialinių paslaugų centro gyventojai ir darbuotojai bei Lentvario parapijos Caritas vaikų ir paauglių dienos centro „Akimirka“ darbuotojai, Trakų globos ir socialinių paslaugų centro darbuotojai, VšĮ „Šv. Jono vaikai“ darbuotojai, VšĮ „Atsigręžk į vaikus“ Čižiūnų globos centro globotiniai ir darbuotojai, VšĮ Šv. Domininko namų darbuotojai ir gyventojai, Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centro globotiniai ir darbuotojai, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro darbuotojai

 

Pasiruošimas vakcinacijai

Sausio 13-ąją Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos darbuotojai atvyks paskiepyti mūsų GMP darbuotojus. Deja, kitiems mūsų medikams – odontologams, šeimos gydytojams, odontologų padėjėjoms, slaugytojoms ir kt. – skiepų dar teks palaukti.

 Kada skiepai pasieks visus norinčius pasiskiepyti mūsų rajono gyventojus, šiandien pasakyti dar negalima. Tačiau reikia tikėtis, kad sunkiausia jau praeityje. Viltis yra sužibusi. Visų mūsų tikslas – vienas, kova – bendra, o pergalė – visų. Būkite sveiki.

Belaukiant skiepų

Ramutė MALČIENĖ,

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė

Jolantos Zakarevičiūtės ir Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *