Trakus sužavėjo Zino Kazėno fotografijų paroda

Parašyta: 2016-02-23 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |
Artūras Zuokas Vydūnas Sadauskas Leokadija Juškienė Zinas Kazėnas Dainius Radzevičius

Parodos globėjai (iš kairės) Artūras Zuokas ir Vydūnas Sadauskas, legendinės Z. Kazėno nuotraukos herojė Leokadija Juškienė, parodos autorius Zinas Kazėnas ir LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius

Trakuose Vasario 16-17 dienomis buvo eksponuojama Zino Kazėno nuotraukų paroda „Lietuva – laisvės šalis“, kuriose įamžintas Lietuvos žmonių kelias į nepriklausomybę. Trakiečius sužavėjusias fotografijas pristatė pats jų autorius – legendinis fotografas Zinas Kazėnas bei renginio globėjai – Artūras Zuokas ir Vydūnas Sadauskas.

„Šios nuotraukos tarsi fragmentas šiandien vis dar gyvos istorijos. Parodos atidarymo metu susipažinau su ne vienu žmogumi, kuris pasidalino savo prisiminimais apie to meto įvykius: ponas Antanas su savo sunkvežimiu, atvežęs 30 tonų žvyro, juo užpylė sovietų komisariatą Trakuose, kad ten dirbę karininkai negalėtų stabdyti protestų. Kita moteris priminė apie istorinį momentą, kai trakiečiai nešė pašventintą Lietuvos vėliavą. Jų tuomet niekas neįleido į Trakų pilį, todėl jie liko protestuoti lauke. Niekas nesiskirstė. Tai mūsų gyva istorija, kuria tikrai turime didžiuotis“, – sakė fotografijų parodos globėjas Artūras Zuokas.

Parodoje buvo pristatyta virš 28 Zino Kazėno darbų, tarp kurių ir akimirkos iš Trakuose vykusio mitingo už Lietuvos nepriklausomybę. Fotografijų paroda sulaukė išskirtinio dėmesio – ją apžiūrėti atėjo ne vienas šimtas žmonių. Parodos lankytojai džiaugėsi ir tuo, kad galėjo susipažinti su vienos iš žinomiausių fotografijų heroje – Leokadija Juškiene. Būtent ji užfiksuota nuotraukoje, kurioje jauna mergina mojuoja Lietuvos vėliava virš Sovietų karių galvų.

„Toks aktyvumas rodo, kad mums tokių parodų reikia. Kalbu ne tik apie Trakus, bet ir apie visą Lietuvą. Reikia prisiminti tą dar tikrai ne seną mūsų tautos istoriją, kurios pagrindiniais didvyriais buvo paprasti Lietuvos piliečiai, tame tarpe ir trakiečiai. Man, jaunam žmogui, kuris apie tuos įvykius neprisimena tiek daug – matyti šias nuotraukas buvo reikšminga. Svarbu vien todėl, kad jose aš matau ne liūdinčią, gedinčią ar kažko bijančią – bet ryžtingą, optimistinę ir nenugalimą Lietuvos tautą. Tokia ji turi būti ir šiandien“, – savo įspūdžiai dalinosi Vydūnas Sadauskas.

Parodos organizatoriai: fondas AZZARA ir Lietuvos žurnalistų sąjunga

Parodos partneriai:  Lietuvos nacionalinis muziejus, Jono Meko fondas, Trakų rajono savivaldybė, Trakų kultūros rūmai, Švenčionių rajono savivaldybė, Utenos miesto savivaldybė, Šakių miesto savivaldybė

Žmonės

Paroda

 

Azzara fondo inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *