Troliai atrieda atidunda

Parašyta: 2014-11-24 | Kategorija: Naujienos, Rūdiškės, Seniūnijos, Trakai |

8bLapkričio 10-17 d. Trakų r. Rūdiškių gimnazijoje vyko projektas ,,Šiaurės šalių savaitė 2014“. Šiemet projekto akcentas – Troliai Šiaurėje, apie kuriuos skaitoma balsu. Projekto veiklas organizavo ir bibliotekai talkininkavo šie gimnazijos mokytojai: E. Vilčevskaja, A. Masys, V. Klimaikienė, M. Aziulevičienė, V. Sašenko, M. Krutikovienė, L. Masienė, V. Patinskienė, Z. Bartkevičienė, Dž. Slavinskienė, F.Grambienė, D.Garbštienė, S. Stanišauskienė, A. Bugarauskienė, J. Dulskienė, D. Petkelienė, A. Jalynskaja, T. Čaikovskaja.

Ruoštis pradėta jau prieš mėnesį. Bibliotekos pagalbininkės, 8 b klasės mokinės E. Kozlovska ir E. Zalieckytė, suskubo perskaityti T. Janson knygas apie Trolius Mumius ir jų nuotykius pristatė 1-4 klasėse. Vaikai buvo skatinami savarankiškai ir drauge su tėveliais domėtis šiomis įdomiomis suomių rašytojos sukurtomis būtybėmis.

Gimnazijos bendruomenė taip pat turėjo galimybę grožėtis 5 a ir 6 a kl. mokinių paroda ,,Trolių Mumių nuotykiai Vilniuje“, o pradinukai skaitykloje prie žvakių šviesos klausėsi A. Jonsdottir, K. Guettler, R. Helmsdal knygos ,,Monstrų kivirčas“ ištraukos, žaismingai įskaitytos IV a klasės gimnazistų M. Šeštokaitės, Ž. Krivicko ir S. Mečkovskio. Visą savaitę pradinių klasių mokiniai domėjosi Šiaure: žiūrėjo nuotaikingus animacinius filmukus apie Trolius Mumius, skaitė norvegų pasaką ,,Dvylika laukinių gulbinų“, spalvino paveikslėlius su muminukais ir jais puošė savo klases.

Per lietuvių kalbos pamokas 6-9 klasėse buvo skaitomos ištraukos iš T. Janson knygos ,,Tėtis ir jūra“, o 5 a klasėje vyko improvizuotas šios autorės knygos ,,Burtininko skrybėlė“ skaitymas su spyglių arbatos ragavimu.

Biblioteką papuošė 5 a ir I a klasės mokinių kūrybinės akcijos ,,Nupiešk savo baubą/ monstrą“ darbai, kuriuos mokiniai piešė po du. O stebuklinga paroda ,,Tildės – namų fėjos“ visus kvietė pasigrožėti gimnazijos fojė eksponuojamomis 8 b ir III a kl. lėlėmis, mokinių sukurtomis technologijų pamokose.

Su Šiaure susipažinta ir judant: per kūno kultūros pamokas buvo žaidžiami vikingų žaidimai, šiaurietišku būdu mėtomi žiedai, o šokių pamokose III a klasės mokiniai pristatė Šiaurės šalių šokius.

Savaitės pabaigoje gimnazija pakvipo kepiniais. Tai per technologijų pamokas paruošta 8 b klasės mergaičių staigmena mokytojams – ,,Saldžioji Muminuko dovanėlė“. Šia dovanėle pasidžiaugė ir viešnia vertėja I. Potašenko, atvykusi į gimnaziją 8-12 klasių mokiniams atskleisti vertėjos darbo paslapčių.

Šurmulingąją Šiaurės šalių savaitę tradiciškai užbaigė viktorina (šį kartą siekta plačiau susipažinti su Tuve Marika Janson), kurioje varžėsi 5-7 klasių mokiniai. Savaitės renginiai baigėsi, bet linksmųjų Trolių Mumių nuotaika, pasklidusi gimnazijoje, tebejuntama.

Galina STANIEVIČ,

Marija KRUTIKOVIENĖ ,

Bibliotekos darbuotojos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *