Trombonininko kelias nuo Trakų iki Egipto

Parašyta: 2022-04-08 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Trombonininkas Ignas Filonovas. Nuotr. iš asmeninio Igno Filonovo archyvo

Trakų kraštas yra turtingas ne tik savo istorija, kraštovaizdžiu, bet ir talentingais gyventojais, kurie garsina gimtąją žemę ne tik čia Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Viena tokių asmenybių yra visiems trakiečiams gerai žinomas kraštietis muzikas Ignas Filonovas.

Trombonininkas Ignas Filonovas gimė ežeringame Trakų krašte Violetos ir Valerijaus Filonovų šeimoje. Nuo 6-erių metų augo mažame Lausgenių kaime. „Kiekvieną dieną man tekdavo važinėti į mokyklą Trakuose, bet, kai man buvo 14 metų, manyje pamatė muzikanto gyslelę ir mokytojas Antanas Ladyga pakvietė išbandyti savo laimę Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje. Besimokydamas Vilniuje Egidijaus Mikniaus ir Mariaus Balčyčio klasėse supratau, kad Lietuvoje man per ankšta. Pabaigus mokyklą man pavyko įstoti į vieną geriausių pasaulio trombono mokyklų – Amsterdamo konservatoriją, į profesoriaus Ben Van Dijk klasę. Pabaigęs bakalauro studijas turėjau keletą pasirinkimų, kur tęsti magistro studijas, bet nusprendžiau toliau mokytis Liucernos universitete, Martin Schiperrs klasėje“, – savo kelią į profesionalios muzikos pasaulį prisiminė trombonininkas Ignas Filonovas.

Studijos užsienyje atvėrė jam duris koncertuoti didžiosiose pasaulio scenose, groti su pripažintais muzikantais. Jo muzika skambėjo Nyderlanduose, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Baltijos šalyse, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Rusijoje ir praėjusią vasarą teko koncertuoti praktiškai visoje Europoje, o šią vasarą numatoma groti Jungtinėse Amerikos Valstijose, nes su trombonų ansambliu Ignas Filonovas tapo nugalėtojais – taip sulaukė galimybės pasirodyti tarptautiniame trombonų festivalyje Arkanzase. Taip pat vaikinas prasitarė, kad liepos mėnesį planuoja koncertuoti Tailando trombonų festivalyje.

Ignas Filonovas groja Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje, 2013 m. sausio 13 d.  Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Šiuo metu Ignas Filonovas gyvena ir dirba faraonų krašte – Kaire, Egipte. Paklaustas, kokie vėjai jį ten atpūtė, vaikinas sako, kad visa tai nulėmė jo kompetencija ir aistra muzikai. „Buvo paskelbtas konkursas užimti bosinio trombonininko vietą Kairo simfoniniame orkestre ir man pavyko ją laimėti – tai taip ir atsidūriau ten, – pasakojo I. Filonovas, pridurdamas, kad  šiuo metu jam patinka gyventi egzotiškoje šalyje, tačiau vis tiek svajoja apie gimtinę ir kuria planus kažkada sugrįžti į Lietuvą. – Norėčiau laimėti konkursą dėl darbo vietos arti namų ir galbūt pradėti vaidybinius muzikinius projektus. Pirmu žingsniu grįšiu namo, jei tik atsiras tinkama darbo vieta.“

 Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *