Turėjome laimę tai pamatyti

Parašyta: 2015-11-04 | Kategorija: Naujienos, Pramogos, Renginiai, Trakai |

Birštoniečiai

Birštoniečiai

Neseniai Trakai šventė savo kultūros rūmų  30-ąjį jubiliejų. Ta proga Trakų  kultūros rūmai surengė ypatingo  grožio šventę  – 12-ąjį mėgėjų teatrų festivalį  „Kanapė-2015“

Dėka skelbimo  ,,Trakų žemės’“ laikraštyje apie tai, kas planuojama Trakuose,  sužinojome ir mes Kaune . Su šeima buvome  žiūrovai ir liudininkai  šito nuostabaus įvykio, kuris buvo suorganizuotas Trakų miesto, rajono ir visos Lietuvos gyventojams. Tai gali atsitikti tik labai gražiame sapne, dėl kurio svajojama, kad niekad nesibaigtų ar kad pasikartotų  dar bent vieną kartą.  Bet tai įvyko realybėje, tai buvo Trakuose š. m. spalio 24 dieną!!!! Turėjau laimę tai pamatyti. Penkių spektaklių  pasirodymas per vieną dieną nuostabiai erdviame ir patogiame Trakų kultūros rūmų teatre. Didmiestyje dėl bilietuko  geram spektakliui dažnai stovima ilgas eiles, užsakoma iš anksto. Dar neteko patirti,  kad  net į klasiko  A. Čechovo kūrinį galima būtų  įsigyti bilietuką taip nebrangiai ir turėti tokias geras vietas.

Išvykome iš Kauno anksčiau, kad laiku spėti, kad arčiau gauti vietų (nes bilietuose vietos nenurodytos), kad patogiau pastatyti automobilį.  Bilietus buvome nupirkę iš vakaro!!!!

Trakų kultūros rūmai turi 600 vietų nuostabią salę,  patogias kėdes, uždaromą sceną,  įgarsinimo galimybes, viskas, viskas prilygsta tikram teatrui.

Svarbiausia, Trakų kultūros rūmai  turi kilnių idėjų, turtingos dvasios ir nepaprastai talentingą ir sumanų  meno vadovą,  kultūros rūmų direktorių  Edvardą Keiziką.

Tai Jis negailėjo  pastangų, kad  suburtų net penkių teatrų pasirodymą Trakuose.

Organizuojant tokio didelio masto renginį, kiek daug  buvo įdėta širdies, meilės, energijos ir vilties.

Teatro studija „BIS-2“ iš Pruškuvo (Lenkija), režisierius  ponas G. Položynski, kuris atvežė  į Trakus A. Čechovo kūrinį „Piršlybos“,  prieš pat spektaklį maloniai  kalbino žiūrovus.

Režisierius  galimai tikėjosi, kad  visi tie  15 žiūrovų, kurie buvo 600 vietų salėje, yra visi patys „kiečiausi“,  ištikimi  lenkų kalbos,  kultūros, teatro  gerbėjai  ir  mylėtojai, kurie  atvyko į spektaklį, kad  tai  patvirtintų ir paliudytų.

Tačiau iš 15 žiūrovų tik  4 buvo lenkiškai kalbantys ar suprantantys.

Režisierius  pažymėjo, kad kai prieš kelis metus  buvo statomas  šis lenkų  spektaklis  Kaune, tai  salė buvo pilnut pilnutėlė žiūrovų.

Menas neturi tautybės. Ir čia Trakuose  grupelė lietuvių  iš Birštono ir Biržų, Kauno ir Trakų,  maloniai  ir nuoširdžiai plojo tam dideliam talentui, tam  aukštam  menui, tam nuostabiai gražiam lenkų  teatrui – „BIS-2“!!!!!

O kur Jūs – Trakų miesto ir rajono jauni ir vyresni, kur Jūs, kurie  norite, trokštate grožio ir meno  ???? …

Birštono kultūros centro suaugusiųjų teatras taip pat  parodė nuostabų spektaklį  pagal S. Kapnio kūrinį „Plutelė ir pelės“.

Nieko absoliučiai, niekuo neatsilieka jų menas nuo profesionalių aktorių.

Taip pat po jo pasirodęs  Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio  mėgėjų teatras, kuris parodė nuostabų spektaklį  pagal F. Buliakovo lyrinę komediją „Švelnus ilgesys“.

Vakare vyko Trakų  Karališkojo teatro  pagal G. Nachucrišvilio  kūrinį – „Pirosmani“ pasirodymas.

Vienas už kitą spektaklis  gražesnis, jaudinantis, galingesnis savo pastatymu, mintimi, idėja, talentais neleidžia, neduoda teisės pasakyti kuris pats geriausias!!!

Tikėdamasis  pripildyti žmonių širdis  grožiu, meile, ramybe ir viltimi, kultūros rūmų direktorius  –   ponas  Edvardas Keizikas kartu su Trakų miesto seniūnu ponu Kęstučiu Vilkausku ne tik  su didžiule meile trakiečiams  suorganizavo  šią gražią  šventę,   bet dar ir  didžiai  talentingai   atliko taip  pat  Trakų karališkojo teatro „Pirosmani“ spektaklyje  personažų vaidmenis.

Nuoširdžiai dėkojame E.  Keizikui  ir K. Vilkauskui  už  jų triūsą, idėjas, gerą norą  ir viltį  nešti džiaugsmą į žmonių širdis, prižadinti jų sielas gėriui.

Nuoširdžiai dėkojame už nuostabią  galimybę išvysti  tiek daug talentų ir patirti  nepaprastai didžiulę palaimą.

Pirosmani

Pirosmani

Pagarbiai ir su meile Jums,

mano  šeimos vardu,

Genoefa EITMONTIENĖ

Kaunas

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *