Neseniai Trakai šventė savo kultūros rūmų 30-ąjį jubiliejų. Ta proga Trakų kultūros rūmai surengė ypatingo grožio šventę – 12-ąjį mėgėjų teatrų festivalį „Kanapė-2015“
Dėka skelbimo ,,Trakų žemės’“ laikraštyje apie tai, kas planuojama Trakuose, sužinojome ir mes Kaune . Su šeima buvome žiūrovai ir liudininkai šito nuostabaus įvykio, kuris buvo suorganizuotas Trakų miesto, rajono ir visos Lietuvos gyventojams. Tai gali atsitikti tik labai gražiame sapne, dėl kurio svajojama, kad niekad nesibaigtų ar kad pasikartotų dar bent vieną kartą. Bet tai įvyko realybėje, tai buvo Trakuose š. m. spalio 24 dieną!!!! Turėjau laimę tai pamatyti. Penkių spektaklių pasirodymas per vieną dieną nuostabiai erdviame ir patogiame Trakų kultūros rūmų teatre. Didmiestyje dėl bilietuko geram spektakliui dažnai stovima ilgas eiles, užsakoma iš anksto. Dar neteko patirti, kad net į klasiko A. Čechovo kūrinį galima būtų įsigyti bilietuką taip nebrangiai ir turėti tokias geras vietas.
Išvykome iš Kauno anksčiau, kad laiku spėti, kad arčiau gauti vietų (nes bilietuose vietos nenurodytos), kad patogiau pastatyti automobilį. Bilietus buvome nupirkę iš vakaro!!!!
Trakų kultūros rūmai turi 600 vietų nuostabią salę, patogias kėdes, uždaromą sceną, įgarsinimo galimybes, viskas, viskas prilygsta tikram teatrui.
Svarbiausia, Trakų kultūros rūmai turi kilnių idėjų, turtingos dvasios ir nepaprastai talentingą ir sumanų meno vadovą, kultūros rūmų direktorių Edvardą Keiziką.
Tai Jis negailėjo pastangų, kad suburtų net penkių teatrų pasirodymą Trakuose.
Organizuojant tokio didelio masto renginį, kiek daug buvo įdėta širdies, meilės, energijos ir vilties.
Teatro studija „BIS-2“ iš Pruškuvo (Lenkija), režisierius ponas G. Položynski, kuris atvežė į Trakus A. Čechovo kūrinį „Piršlybos“, prieš pat spektaklį maloniai kalbino žiūrovus.
Režisierius galimai tikėjosi, kad visi tie 15 žiūrovų, kurie buvo 600 vietų salėje, yra visi patys „kiečiausi“, ištikimi lenkų kalbos, kultūros, teatro gerbėjai ir mylėtojai, kurie atvyko į spektaklį, kad tai patvirtintų ir paliudytų.
Tačiau iš 15 žiūrovų tik 4 buvo lenkiškai kalbantys ar suprantantys.
Režisierius pažymėjo, kad kai prieš kelis metus buvo statomas šis lenkų spektaklis Kaune, tai salė buvo pilnut pilnutėlė žiūrovų.
Menas neturi tautybės. Ir čia Trakuose grupelė lietuvių iš Birštono ir Biržų, Kauno ir Trakų, maloniai ir nuoširdžiai plojo tam dideliam talentui, tam aukštam menui, tam nuostabiai gražiam lenkų teatrui – „BIS-2“!!!!!
O kur Jūs – Trakų miesto ir rajono jauni ir vyresni, kur Jūs, kurie norite, trokštate grožio ir meno ???? …
Birštono kultūros centro suaugusiųjų teatras taip pat parodė nuostabų spektaklį pagal S. Kapnio kūrinį „Plutelė ir pelės“.
Nieko absoliučiai, niekuo neatsilieka jų menas nuo profesionalių aktorių.
Taip pat po jo pasirodęs Biržų kultūros centro Boriso Dauguviečio mėgėjų teatras, kuris parodė nuostabų spektaklį pagal F. Buliakovo lyrinę komediją „Švelnus ilgesys“.
Vakare vyko Trakų Karališkojo teatro pagal G. Nachucrišvilio kūrinį – „Pirosmani“ pasirodymas.
Vienas už kitą spektaklis gražesnis, jaudinantis, galingesnis savo pastatymu, mintimi, idėja, talentais neleidžia, neduoda teisės pasakyti kuris pats geriausias!!!
Tikėdamasis pripildyti žmonių širdis grožiu, meile, ramybe ir viltimi, kultūros rūmų direktorius – ponas Edvardas Keizikas kartu su Trakų miesto seniūnu ponu Kęstučiu Vilkausku ne tik su didžiule meile trakiečiams suorganizavo šią gražią šventę, bet dar ir didžiai talentingai atliko taip pat Trakų karališkojo teatro „Pirosmani“ spektaklyje personažų vaidmenis.
Nuoširdžiai dėkojame E. Keizikui ir K. Vilkauskui už jų triūsą, idėjas, gerą norą ir viltį nešti džiaugsmą į žmonių širdis, prižadinti jų sielas gėriui.
Nuoširdžiai dėkojame už nuostabią galimybę išvysti tiek daug talentų ir patirti nepaprastai didžiulę palaimą.
Pagarbiai ir su meile Jums,
mano šeimos vardu,
Genoefa EITMONTIENĖ
Kaunas
Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.