Ūkininkai palaiko ministrą Bronių Markauską: „Šalin konservatorių letenas!“

Parašyta: 2018-04-24 | Kategorija: Naujienos, Seniūnijos, Žemės Ūkis |

Į skandalą dėl dirbamos kaimyno žemės ir už ją gautų išmokų įsipainiojusį žemės ūkio ministrą Bronių Markauską palaiko ne tik premjeras Saulius Skvernelis, bet paramą jam išreiškė ir dalis šalies ūkininkų.

Trakų rajono ūkininkai – (iš kairės) Vladyslav Kravčun, Tauras Kurdzikauskas, …., Alvydas Verseckas palaiko žemės ūkio ministrą Bronių Markauską
lrytas.lt nuotr./ R. Danisevičiaus nuotr.

Šie savo simpatijas ministrui išreiškė prie Prezidentūros surengę protesto akciją. „Ūkininkai palaiko ir palaikys ministrą Bronių Markauską – šalin konservatorių letenas! Jeigu konservatoriai nuims mūsų ministrą, atvažiuosim su šimtais traktorių ir ne tik!“ – buvo rašoma renginio kvietime.

Prezidentės kritika

Po prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos žemės ūkio ministras B.Markauskas žurnalistams prasitarė, kad jau anksčiau buvo sulaukęs ragino trauktis iš posto. Tai pokalbio metu jam patarusi prezidentės patarėja Edita Krisčiūnienė. „Prieš pat prezidentės pareiškimą paprašė susitikti, susitikome, ir patarėja perdavė, kad prezidentė norėtų gražiuoju išsiskirti, ir tiek“, – yra sakęs ministras B. Markauskas. Jis teigė negalintis pasakyti, ar susitikimą galima vertinti kaip spaudimą. „Man sunku pasakyti, kaip tokiu atveju yra veikiama. Šiuo atveju nebuvo piktas pokalbis, bet pakankamai ilgas, įtikinėjant, kad turėčiau trauktis“, – anuomet teigė ministras.

Pats ministras trauktis atsisako ir teigia, kad pirmiausiai sulauks Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrimo išvadų. Konservatorių partijos atstovai Seime jau ne kartą užsiminė apie galimą interpeliaciją ministrui.

Suskubo ginti ūkininkai

Ūkininkų asociacijos surengtoje spaudos konferencijoje „Dėl puolimo prieš žemės ūkio ministrą“ buvo išsakyta pozicija, kad žemės ūkio ministras turi likti savo poste ir dirbti toliau. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Jonas Vilionis teigė, kad situacija dėl ministro šalies ūkininkus neramina: „Jį seniai žinome, jis iš mūsų tarpo – žemdirbys. Praėjusieji metai buvo lietingi, prasideda naujo mokestinio laikotarpio derybos, tad ne laikis keisti arklius… Problemų yra ne tik dėl pieno, grūdų ar kitų produktų“. J. Vilionis teigė, kad žemės ūkio sektoriuje padėtis ne iš geriausiųjų, o ateityje gali tekti vis daugiau žemės ūkio produkcijos importuoti. Paklaustas, ar normalu, kad ministras dirbo svetimą žemę, J. Vilionis atsakė, kad nemažai ūkininkų dirba žodinio susitarimo pagrindu. „Čia politiniai reikalai“, – tikino jis. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis teigė, kad žemės ūkio ministro darbo jo vadovaujama asociacija patenkinta, o ministrą vadino „sąžiningu žmogumi“. J.Sviderskio teigimu, ministras į šią situaciją pateko dėl to, kad principingai pasisakė kitais klausimais, ryžtingai pradėtos kai kurių, jo vadovaujamai ministerijai pavaldžių, institucijų pertvarkų. Anot jo, neva B. Markauskas atsidūrė tarp dviejų politinių jėgų – konservatorių ir „valstiečių“, nesutarimų. „Ar galima žemės ūkio ministrą kaltinti žemės užgrobimu ir išmokų pasinaudojimu? Tiesioginės išmokos mokamos ne žemės savininkui, o žemdirbiui. Jei žmogus, turi žemės ir jos nedirba, tai kokiu tikslu jis ją turi? Aišku, tai daroma siekiant vienokiu ar kitokiu tikslu pasipelnyti vėliau ją parduodant“, – teigė jis ir pridūrė tikintis, kad ministras dirbo žemę turėdamas žodinę sutartį. Anot jo, sugaudyti visus žemės savininkus ir bendrasavininkius nėra taip lengva, juolabiau, kad ne visi jie gyvena Lietuvoje. „Koks čia nusikaltimas, kad du žmonės sutarė? Juk jei kažkas dirba svetimą žemę, tai pranešama agentūrai ir žmogus gauna baudą. Juk deklaruojame ir be rašytinių sutarčių“, – kalbėjo J. Vilionis. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas teigė, kad B. Markausko atvejis nėra žemės užgrobimas, o Lietuvoje panašiais žodiniais susitariamais dirba ir daugiau ūkininkų. „Kalbėti, kad apgauta valstybė ir užgrobta žemė…“ – kalbėjo jis ir pridūrė, kad B. Markauskas sklypą suarė nenorėdamas, kad šalai esančiame sklype galimai kilęs gaisras nusiaubtų ir jo ūkį. „Ten medvilnė augo, o kodėl žemės savininkas tuo nesirūpino?“ – piktinosi jis. Anot J.Talmanto, būtent ūkininkai ištraukė valstybę iš ekonominės krizės, bet, anot jo, „šiuo metu nėra blogesnio verslininko už ūkininką“.

Šaltinis: https://lietuvosdiena.lrytas.lt

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *