Ukrainiečiai mokosi kartu

Parašyta: 2022-04-08 | Kategorija: Kultūra, Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Vaikai iš Ukrainos lanko Trakų pradinę mokyklą

Karas Ukrainoje protu nesu­vokiamas. Daugelis iš mūsų kas­dien galvoja, permąsto svarbiausius dalykus, svarsto, kuo aš galiu padėti nelaimėje ištiktajam.

Jautriai reaguodama į skaudžius įvykius Ukrainoje, mūsų bendruomenė nusprendė pagelbėti ukrainiečiams. Jau daugiau nei mėnuo vaikai iš Ukrainos  globos namų gyvena Trakų kempinge „Slėnis“. Trakų rajone jiems suteikta materialinė, socialinė, psichologinė pagalba. Aštuoni 7–11 m. vaikai dūzgia ir Trakų pradinėje mokykloje.

Jau daugiau nei savaitę jie yra mokomi lietuvių šnekamosios kalbos pagrindų bei integruojami į anglų kalbos, matematikos, muzikos, kūno kultūros pamokas, dalyvauja neformalaus ugdymo veiklose. Taip pat jie gali lankyti futbolo, neformalaus ugdymo užsiėmimus „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, „Įdomiųjų darbelių“. Kiekvienam vaikui sudarytas individualus tvarkaraštis. Jie kartu ne tik mokosi, žaidžia, valgo, draugauja, bet ir verkia, nerimauja… Kaip ir visi vaikai, jie ilgisi savo šalies, savo auklėtojų, savo kalbos, todėl Trakų pradinės mokyklos pedagogai ir mokiniai kuria šiltus bendrystės santykius.

„Mes džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokytojai nori, moka ir gali padėti atvykusiems vaikams, kuria saugią, draugišką aplinką ukrainiečių mokiniams, kad mūsų ugdymo įstaigos moksleiviai empatiški ir draugiški nelaimės ištiktiems broliams ir sesėms – džiugiai sutiko naujus draugus. Esame išskirtiniai tuo, kad ne tik visi mokytojai gali susikalbėti su atvykusiais vaikais, bet ir yra mokinių, kurie gali su ukrainiečiais bendrauti rusų ir anglų kalbomis. Ir lietuviai, ir ukrainiečiai myli bei gerbia savo šalį. Padėti nelaimėje – kiekvieno žmogaus pareiga. Tebūnie taika! To trokštame mes, to trokšta visi pasaulio vaikai“, – teigia Trakų pradinės mokyklos administracija.

Dalia ŠIDLAUSKIENĖ,

Trakų pradinės mokyklos direktorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *