Ukrainiečiai Trakų rajone

Parašyta: 2022-04-03 | Kategorija: Savivaldybė, Trakai |

Šiuo metu savivaldybės žinioje Trakų rajone prieglobstį rado daugiau virš 250 nuo karo bėgančių ukrainiečių. Ukrainos piliečiai apgyvendinti savivaldybės patalpose Lentvaryje (Klevų al. 24) ir Rūdiškėse (Pirties g. 5). Šiuo metu Rūdiškių bendrabutyje yra 60 laisvų vietų, esant poreikiui svarstysime patalpų plėtrą. Savivaldybei atlikus apklausą, norą priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius išreiškė 31 gyventojas.

Už nuo karo bėgančių Ukrainos piliečių priėmimą ir konsultavimą visais klausimais, atsakingos – Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė (pagrindinis koordinatorius), Statybų skyriaus vedėjo pavaduotoja Dovilė Daudaitė ir mero patarėja Evelina Kislych-Šochienė.

Ukrainos piliečiams Vyriausybė nutarė skirti mūsų šalies gyventojams taikomą socialinės paramos išmokos dydį. Nuo karo bėgantys ukrainiečiai maistu aprūpinami iš „Maisto banko“, privačiomis verslininkų ir gyventojų iniciatyvomis. Trakų rajono savivaldybė renka paramą, už kurią mūsų žinioje esantys ukrainiečiai pagal poreikį bus aprūpinami šviežiu maistu ir medikamentais. Norintys prisidėti ir skirti paramą, gali tai padaryti pervedant pinigus į specialią, Trakų rajono savivaldybės paramos sąskaitą:

Trakų rajono savivaldybės administracija

AB Luminor bankas

LT324010042700064549

Swifft kodas AGBLLT2X

Nuo karo bėgančių ir mūsų rajone prieglobstį radusių vaikų priėmimu į švietimo įstaigas rūpinasi Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, tel.: +37064510759

Įdarbinimo klausimais rūpinasi Užimtumo tarnybos Trakų skyrius, kuris bendrauja tiek su darbdaviais, tiek su darbo ieškančiais ukrainiečiais. Šiais klausimais konsultuoja Inga Sakalauskaitė tel. +37065826768. Taip pat individualiai bendradarbiaujame su verslininkais ir ieškome dar didesnių galimybių įdarbinti besikreipiančius ukrainiečius.

LR Respublikos departamento duomenimis nuo karo bėgantys ir Lietuvoje prieglobstį radę Ukrainos piliečiai gyvenamosios vietos Lietuvoje deklaruoti neprivalo. Esant poreikiui, deklaravimu rūpinasi seniūnijų specialistai.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *