Užgavėnės – žiemos palydų šventė Senųjų Trakų vaikų darželyje

Parašyta: 2018-02-19 | Kategorija: Kultūra, Mokyklos, Naujienos, Renginiai, Senieji Trakai |

Vasario 13 d.  įstaigoje vyko džiugi ir žaisminga pramoga „Užgavėnės – žiemos palydų šventė“, kurios metu įstaigos darbuotojai kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais: čigonais, žydeliais ir kt. gynė žiemą.

Vaikai iš anksto grupėse gamino kaukes, aptarinėjo, kaip persirengs, buvo supažindinti su Užgavėnių šventės tradicijomis. Visi noriai dalyvavo ir buvo labai nuotaikingi, kūrybingi, laimingi, nes visus pozityviai nuteikė lietuvių liaudies žaidimai, rateliai, dainos: ,,Graži mūsų šeimynėlė“, ,,Šiaudų batai“, ,,Čigonėlė burk, burk“, ,,Meška“, ,,Blynai“ ir t.t. Didelį susidomėjimą gavo Kanapinio ir Lašininio kova bei Morė – žiemos dvasia. Svarbu, kad vaikai suprato šventės esmę, sužinojo apie tradicijas ir papročius.

Dėkingi Tėveliams, kurie geranoriškai prisidėjo prie šventės, paruošdami vaikučiams siurprizą – daug skanėstų, kuriuos grupėse ragavo vaikai.

Pasivaikščiojimo metu vaikučiai stebėjo orą ir jo kaitą, lesino paukštelius ir linksmai  varė žiemą, jau  iš darželio kiemo, garsiai rėkdami: ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo“.

Esame įsitikinę, kad pavyko išvaryti žiemą, dabar labai lauksime šilto ir gaivaus pavasario, kuris mums atneš dar daugiau džiaugsmo, laimės, harmonijos ir meilės.

Pedagogė Svetlana Šatevičienė

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *