Užutrakio dvare paminėta Pasaulinė kultūros diena

Parašyta: 2016-04-20 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakų rajono kultūros įstaigų, organizacijų darbuotojai paminėjo Pasaulinę kultūros dieną. Seimas kaip atmintiną kultūros dieną Lietuvoje įteisino prieš 10 metų. Rajono kultūros srities atstovai Kultūros dienos minėjimo dešimtmetį įprasmino iškilmingu dviejų dalių renginiu Užutrakio dvaro sodybos rūmuose Trakuose.  

Renginyje dalyvavo Trakų viešosios bibliotekos, Trakų ir Lentvario kultūros rūmų, Rykantų daugiafunkcio centro, Rūdiškių kultūros centro, Trakų istorinio nacionalinio parko, Trakų istorijos muziejaus, Aukštadvario regioninio parko direkcijos ir kiti kultūros darbuotojai bei veikėjai, kuriame vyko seminaras „Kultūra ir jos žmonės“ bei koncertas.

Seminaro dalyvius sveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Trakų istorinio nacionalinio pako direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius.

Pasaulinės kultūros dienos minėjimui skirtame seminare Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos valdybos narė Lina Leparskienė moderavo aktualias temas.

Pranešime „Lietuvos kultūros politikos modelis” doc. dr. Audronė Rimkutė pristatė tris kultūros politikos formavimo modelius, jų finansavimo ir įgyvendinimo skirtumus.

Prof.dr. Boguslavas Gruževskis nagrinėjo kultūros bei kultūros darbuotojų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Kultūra, anot profesoriaus, yra tai, kas išskyrė žmogų nuo jo biologinės prigimties ir stiprino jo bendruomeniškumą. Svarbu suvokti visatos funkcionavimo dėsningumus ir panaudoti juos žmonijos egzistencijos užtikrinimui, o jei kultūrai skiriamas netinkamas dėmesys, grįžtame link savo biologinės prigimties. B. Gruževskis taip pat pateikė informaciją, kaip ekonominėmis ir administracinėmis priemonėmis skatinti gyventojų bendruomeniškumą bei socialinį solidarumą.

G. Abaravičius kvietė pažvelgti į materialinių kultūros resursų panaudojimą: jei puolama keisti paveldėtą turtą, o ne naudoti protingai, prarandami ne tik pinigai, bet ir ateitis.  Atsakomybė šiuo atveju labiau matoma kolektyvinė, o ne individuali.

Seminaro dalyviai dalinosi mintimis, diskutavo ir buvimas kartu tikrai neprailgo.
Išklausiusiems seminarą dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Po šio renginio kultūros įstaigų ir organizacijų darbuotojams koncertavo Neda Malunavičiūtė ir Olegas Ditkovskis.

Pasaulinę kultūros dieną organizavo Trakų rajono savivaldybė ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Dominyka Dubauskaitė 
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

Akimirkos iš Pasaulinės kultūros dienos minėjimo Užutrakio dvaro rūmuose


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *