„Užutrakio vakaruose“ – išskirtinis seserų dueto koncertas

Parašyta: 2014-07-04 | Kategorija: Kultūra, Naujienos |

„Užutrakio vakaruose“ koncertuosiančių seserų smuikininkės Kirsti(kairėje) ir pianistės Klarikos duetą išgirsime Lietuvoje pirmą kartąPrancūziška elegancija alsuojančiame Užutrakio dvare skambės koncertas, kuris taps tikra atgaiva muzikos mylėtojams. Specialiai „Užutrakio vakarų“ festivalio scenai išskirtinę programą paruošė seserys Kirsti ir Klarika Kuusk iš Švedijos.

„Pakviestos į mūsų festivalį, smuikininkė Kirsti ir pianistė Klarika būtent šiai progai parengė  A. Part, F. Schubert, P. Tchaikovsky, M. de Falla  kūrinių koncertą. Įdomu tai, kad seserys labai retai groja dviese. Jos dažniausiai koncertuoja solo, trio ir kvartetu. Tad „Užutrakio vakarų“ gerbėjai turės unikalią progą pasiklausyti seserų dueto“, – sakė vienas iš festivalio „Užutrakio vakarai“ organizatorių Eugenijus Paškevičius.

Seserys Kirsti ir Klarika gimė muzikantų šeimoje Taline, Estijoje. Kartu muzikuoti pradėjo dar vaikystėje, vėliau abi studijavo Maskvos valstybinėje Piotro Čaikovskio konservatorijoje. Klarika mokėsi profesoriaus M.Voskresenskio klasėje, o Kirsti – pas profesores E. Gilels ir M. Glezarovą. Studijas abi seserys baigė su pagyrimu.

Šiuo metu Klarika gyvena Stokholme ir dirba pedagoginį darbą savo įsteigtoje fortepijono mokykloje. Kirsti yra Helsingborgo simfoninio orkestro koncertmeisterė, groja kituose Skandinavijos orkestruose kaip kviestinė koncertmeisterė.

Seserų duetas nuolat koncertuoja Estijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, kitose šalyse. Jos sėkmingai groja ansambliuose su kitais muzikantais. Pastaruoju metu ypač sėkmingai bendradarbiauja su violončelininku Marku Drobinskiu.

Kirsti jau yra grojusi Lietuvos publikai – su Valstybiniu simfoniniu orkestru atliko E. Elgaro koncertą smuikui. O seserų Klarikos ir Kirsti duetą išgirsime Lietuvoje pirmą kartą.

Koncertas vyks liepos 6 dieną 19 val. Užutrakio dvaro Baltojoje salėje.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *