Užutrakyje siaus šaurietiškos favelos ritmai

Parašyta: 2018-07-19 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Kas artimai sieja Braziliją ir Lietuvą? Favelos! Ir nors favelos – tai Brazilijos didmiesčių varguomenės gyvenamieji kvartalai, lūšnynai, bendrumo galima įžvelgti ir Lietuvoje.

Zé Kouyaté, grosiantis šiuo originaliu afrikietišku instrumentu – kalamangoni

Būtent taip mano žinomas saksofonininkas, kompozitorius, aranžuotojas Remigijus Rančys, specialiai muzikos festivaliui „Užutrakio vakarai“  sukūręs  projektą  „Favela nordica“. Jį pamatysime ir išgirsime liepos 22 d.  19:00 val. Užutrakio dvaro rūmų terasoje.

„Aš taip pat esu kilęs iš favelos, tik lietuviškos – Šiaulių Pietinio rajono, todėl programa ir įvardyta  kaip šiaurietiška favela“, –  tvirtina žinomas džiazo muzikantas, į projektą pakvietęs Rio de Žaneiro varguomenės kvartale išaugusį labai įdomų menininką Zé Kouyaté, grojantį egzotiškais instrumentais.

„Favela nordica“  skambės pasaulio šalių muzika, tačiau svarbiausios linijos – braziliški, lietuviški, afrikietiški etno motyvai. Projektas yra unikalus, sukurtas būtent Užutrakyje vykstančiam festivaliui, tad  vargu ar teks kur nors dar jį išgirsti.

Rančį su brazilu Zé Kouyaté sieja ne vienerių metų kūrybinis bendradarbiavimas. Netrukus etnomuzikologo doktorantūrą Didžiojoje Britanijoje baigsiantis brazilas net ėmė svarstyti galimybę ilgiau apsigyventi Lietuvoje. Šis menininkas prieš kelis metus paniręs į meninės tapatybės paieškas, nukeliavo į Afriką, Malį, ir studijavo tenykštę kultūrą – ypač primityvius, bet labai originalius muzikos instrumentus. Vienu jų – kalamangoni, dar vadinamu afrikietiška arfa, Zé Kouyaté muzikuos Užutrakyje. Be to, jis gros braziliška gitara, dainuos, atliks kūrinius perkusiniais instrumentais.

Saksofonininkas, kompozitorius Remigijus Rančys

Į savitą „Favela nordica“ programą įsijungęs dar vienas brazilas – perkusininkas iš Sant Paulo Black Luiz, kuris gyvena ir aktyviai koncertuoja Estijos sostinėje Taline. Tikra šio projekto pažiba – garsus akordeonininkas Andriius Balachovičius, meistriškai įvaldęs prancūziškos, balkaniškos bei braziliškos muzikos akordeono reperturą. Grupėje taip pat groja vienas užimčiausių Lituvos bosininkų Gediminas Svilas.

 „Visų šių muzikantų stilistinė amplitudė yra iš tiesų marga ir globali, taigi, bilietas į šį koncertą garantuoja magišką kelionę po nuostabų ir dar neatrastą pasaulį“, – sako „Favela nordica“ sumanytojas R. Rančys. Į klausimą, kodėl jis pasirinko būtent festivalį „Užutrakio vakarai“, menininkas nedvejodamas teigia, kad dėl įstabios aplinkos: šimtamečio dvaro parko, Galvės ežero su Trakų pilimi, ir, žinoma, muziką mylinčios publikos. Beje, „Užutrakio vakarams“  originalią programą R. Rančys yra parengęs jau ne vieną.

Muzikos festivalį „Užutrakio vakarai“ globoja Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų r. savivaldybė. Išsamesnė informacija: www.uzutrakiovakarai.lt

Festivalio „Užutrakio vakarai“ inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *