Vaikas į šeimą gali atkeliauti keliais būdais, du iš jų – globa ir įvaikinimas.

Parašyta: 2016-09-23 | Kategorija: Jaunimas, Naujienos, Trakai |

01 (1)GIMK LOGO permatomassavivaldybe logo

„Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – tai padaryti juos laimingus“ – O. Vaildas

foto_GIMK

Vaikų teisių apsaugos duomenimis, kasmet Lietuvoje yra įsivaikinama apie 100 vaikų, apie 800 patenka į globėjų šeimas. Trakų rajone 2015 m. šešios šeimos tapo globėjais ir pradėjo globoti 7 vaikus, 1 šeima įsivaikino 1 vaiką.

Svarbiausias vaiko globos ir įvaikinimo tikslas – užtikrinti vaiko priežiūrą ir auklėjimą aplinkoje, kurioje jis galėtų saugiai ir tinkamai augti bei vystytis.

Globa (rūpyba) – likusio be tėvų globos vaiko priežiūra, auklėjimas ir ugdymas, tinkamų jam augti sąlygų sudarymas ir palaikymas, jo asmeninių, turtinių teisių bei teisėtų interesų gynimas ir atstovavimas jiems. Globėjais gali tapti vyresni nei 21 m. ir jaunesni nei 65 m. asmenys, fiziškai bei psichiškai sveiki asmenys. Tapus globėjais, globojamam vaikui yra skiriama 4 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio išmoka.

Įvaikinimas – galimybė suteikti naują šeimą vaikui, kuris negali augti biologinėje šeimoje. Tai procesas, kurio metu visos biologinių tėvų teisės ir pareigos yra perduodamos įtėvių šeimai. Įvaikinti vaikai tampa visateisiais naujos šeimos nariais. įvaikinimo procesas yra konfidencialus. Bet kokia informacija, susijusi su įvaikintu vaiku, gali būti viešinama tik įtėviams leidus arba gavus teismo leidimą. Įtėviais gali tapti vyresni nei 18 m. ir jaunesni nei 50 m. fiziškai bei psichiškai sveiki asmenys, galintys finansiškai išlaikyti save ir įvaikintą vaiką.
Įvaikintam vaikui gali būti suteikta įtėvių pavardė, keičiamas vardas.
Įvaikinimas negali būti atšauktas ar panaikintas.

Trakų rajone jau veikia globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo sistema, kuri sudaro galimybę ne tik kiekvienam vaikui, bet ir globėjams ar įtėviams gauti reikiamą pagalbą.

Jau šių metų rugsėjo 24 d. pradedama pirmoji būsimų globėjų ir įtėvių grupė. Atestuoti socialiniai darbuotojai padės būsimiems globėjams ir įtėviams pasiruošti vaiko globai bei įvaikinimui, atsakys į rūpimus klausimus, padės suprasti globos ir įvaikinimo svarbą vaikui, paaiškins vaiko poreikius, padės atrasti jų pačių stipriąsias savybes, kurios padės susidoroti su iššūkiais, informuos apie globėjų bei įtėvių atsakomybę ir teises.

Kurti šalį be vaikų namų – kiekvieno iš mūsų atsakomybė, jei sunku apsispręsti dėl vaiko globos ar įvaikinimo, kyla klausimų nuo ko pradėti, dėl vaiko, galite kreiptis elektroniniu paštu a.jankauskaite@trakuseimoms.lt arba telefonu +370 620 79703.

Straipsnio rengėjas

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro

Globėjų ir įtėvių rengimo specialistė

Aistė Jankauskaitė 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *