Vairuotojas apsvaigęs nuo narkotikų, o keleivio drabužiuose – kanapės

Parašyta: 2017-10-04 | Kategorija: Naujienos, Policija |

Rugsėjo 29 d.,  apie 21 val. 50 min., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) Reagavimo skyriaus (toliau – RS) pareigūnai, vadovaujami RS vyresniojo tyrėjo S. Gulbino, patruliuodami Elektrėnų sav. Pastrėvio sen., Pastrėvio k., patikrinimui  sustabdė automobilį  ,,Toyota Yaris, kurį vairavo L. B. (gim. 1998 m.).  Automobiliu važiavo dar du jaunuoliai – mergina ir vaikinas gimę 2000 m. 

Bendraujant su vairuotoju, pareigūnams įtarimą sukėlė automobilio gale sėdėjusio jaunuolio keistas elgesys. Vaikinas atrodė išsigandęs ir įnirtingai bandė užsisegti saugos diržus, jo kalba buvo nerišli, reakcija sulėtėjusi, akys paraudusios, alkoholio kvapo nesijautė.  Paklausus, ar jaunuolis su savimi turi narkotinių medžiagų, asmuo patikino, kad neturi. Tačiau pareigūnai patikrinę šešiolikmetį vaikiną, jo striukės ir kelnių kišenėse rado lankstinukus su augalinės kilmės, žalios spalvos mase, kaip įtariama narkotine medžiaga – kanapėmis. Vaikinas buvo sulaikytas.

Aiškintis aplinkybių  visi buvo pristatyti į Elektrėnų PK. Pareigūnams įtarimą sukėlė ir automobilio vairuotojo paraudusios akys bei išsiplėtę vyzdžiai. Siekiant nustatyti ar jaunuolis sėdo prie vairo apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, jis buvo nuvežtas į VšĮ Trakų ligoninę kur buvo atlikta pirminė apžiūra dėl apsvaigimo. Įtarimus, kad devyniolikametis yra apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų,  ligoninės medicinos darbuotojai patvirtino. Jų  pateiktos išvados dėka Elektrėnų PK pareigūnai nedelsiant nušalino L. B. nuo tolimesnio transporto priemonės vairavimo.

Elektrėnų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 259 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti). Dėl devyniolikamečio automobilio vairuotojo veiksmų, pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 422 str. 6 d. (Transporto priemonių vairavimas, kai tai daro apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenys).

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *