Vaistai nuo visko

Parašyta: 2015-11-16 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |
Vytautas Salinka

Vytautas Salinka

Daugelis žmonių žino, kad norint išsaugoti sveikatą, reikia reguliariai maitintis, pozityviai mąstyti, atsisakyti blogų įpročių, rūpintis savimi ir stengtis ieškoti priemonių, kurios padėtų grūdinti organizmą. Pastaruoju metu Lietuvoje atsiranda vis daugiau žmonių, kurie domisi įvairiais liaudies medicinos būdais, galinčiais padėti išsaugoti puikią sveikatą. Yra leidžiami įvairius leidiniai, vedami įdomūs seminarai ir vis įvairiau populiarinama ši tema.

Trakų viešojoje bibliotekoje jaukią antradienio popietę rinkosi savo sveikata besidomintys žmonės. Vyko susitikimas su bitininkystės mokslo populiarinimo žurnalo „Bitininkystės naujienos“ redaktoriumi Vytautu Salinka, kuris svečiams papasakojo įvairių pasakojimų apie sveikatos stiprinimą, bitininkystę, medaus kaip vaisto ypatybes. Renginio svečius pristatė Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius ir Trakų bitininkų draugijos pirmininkas Juozas Norinkevičius.

Buvo pristatyta nemažai knygų ir įvairių leidinių. Labiausiai akcentuotos dvi: Vytauto Salinkos „Pikis ir kiti bičių produktai žmogaus sveikatai“ ir Antano Gendrolio, Rimvydo Velykio „Pirtis – sveikatos ir grožio šaltinis“. Šios dvi knygos siejasi tuo, kad jose yra pateikta įvairių sveikatinimo ir ilgaamžiškumo priemonių, atkreipiant dėmesį į vaistingųjų augalų, bičių produktų naudojimo galimybes.

Vytautas Salinka davė nemažai patarimų ir receptų, kaip galima su bičių produktais sau pagelbėti vienos ar kitos ligos atveju. Autorius pateikė duomenų apie pagrindines lėtines ir infekcines ligas bei jų profilaktiką, apie pačius bičių produktus bei jų naudojimo subtilybes. Taip pat lygino dzūkų ir žemaičių liaudies gydymo metodus.

Vėliau visi susirinkusieji galėjo įsigyti Trakų neįgaliųjų centro siūlomus produktus, suvenyrus, rankdarbius, susitikimo svečio knygas ir kt. leidinius. Autoriaus knygas galite rasti ir bibliotekos fonde.

Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Tai – ir visos tautos, valstybės turtas, kurio dėka žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria visuomenės gerovę. Sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą. Tad džiaugiamės galėdami prisidėti prie sveikatos stiprinimo informacinės sklaidos.

Meida VITOVIČIŪTĖ,

Trakų viešosios bibliotekos

vyr. metodininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *