Vakcinacija rajone įgauna pagreitį

Parašyta: 2021-02-26 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

COVID-19 Trakų rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, yra problema numeris vienas, todėl senjorai nekantrauja, kada sulauks skambučio atvykti skiepytis. Mūsų atveju – sulauktas skambutis ir priminimas trumpąja žinute apie atvykimą į VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro skiepų Nr.1 kabinetą, esantį Mindaugo gatvėje, priešais polikliniką. O kaip apskritai vyksta vakcinacija nuo COVID-19, kalbiname VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiąją slaugos administratorę Jūratę JUKNIENĘ-STADALNYKIENĘ.

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centras

VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugos administratorė Jūratė Juknienė-Stadalnykienė

Pirmiausia, kaip buvo pasiruošta vakcinacijai?

Vakcinacijai buvo pradėta ruoštis jau sausio mėnesį. Visi klausimai, susiję su Trakų gyventojų skiepijimu, buvo aptarti kartu su savivaldybės administracija. Nuspręsta, kad Trakų rajone skiepai bus vykdomi visose rajone esančiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Iš vienos pusės, taip būtų paprasčiau ir prieinamiau mūsų pacientams, o iš kitos pusės, buvo siekiama į šį tikrai labai nelengvą ir atsakingą darbą įtraukti kuo daugiau medikų. Koordinuojančia įstaiga, Trakų r. savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, paskirta VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centras, t. y. visos vakcinos paskirtos mūsų rajonui pirmiausia pasiekia mūsų įstaigą, kurias mes turime paskirstyti visoms rajono gydymo įstaigoms, vesti jų apskaitą, kontroliuoti, kaip atliekama vakcinacija.

Suremontuotos ir įrengtos naujos patalpos – 2 kabinetai, kur atvykę gyventojai, nusirengę viršutinius drabužius, eina registruotis. O po to jiems atliekama skiepijimosi procedūra. Skiepai prie mūsų įstaigos prisirašiusiems pacientams, o, kaip žinoma, tai yra didžiausia mūsų rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaiga, atliekami skiepų kabinete Nr.1 , esančiame priešais polikliniką (farmakologijos kabinetas) bei skiepų kabinete Nr. 2, t. y. savivaldybės įrengtose laikinosiose patalpose šalia mūsų Įstaigos.

 

Daugiausia klausimų ir problemų sukėlė registracija ir eilė vakcinacijai. Pirmiausia gyventojai registravosi Trakų rajono savivaldybės interneto svetainėje www.trakai.lt, po to nurodyta registruotis pas savo šeimos gydytoją. Gal galite papasakoti, kaip dabar viskas vyksta su registracija? Kiek iš viso rajone užsiregistravo skiepytis ir kiek jau yra paskiepyta žmonių?

Kaip jau buvo skelbta, vakcinacija buvo pradėta vykdyti pagal įstaigų pateiktus sąrašus slaugos ligoninių pacientams, globos įstaigų gyventojams ir jų darbuotojams, pedagogams. Trakų rajono savivaldybė, norėdama mums pagelbėti, suteikė galimybę pacientams registruotis savivaldybės interneto svetainėje. Tie sąrašai jau yra pasiekę šeimos gydytojus. Mūsų slaugytojos stengiasi susisiekti su visais atitinkamo amžiaus pagal nustatytus prioritetus pacientais ir pakviesti atvykti pasiskiepyti. Šiomis dienomis mes jau pradedame skiepyti sulaukusius 70 metų amžiaus mūsų gyventojus. Tad norime pakviesti visus, kurie dar nesulaukė mūsų darbuotojų skambučio, paskambinti savo šeimos gydytojui, nes mūsų slaugytojoms ne visuomet pavyksta su Jumis susisiekti. Pagal šiuo metu rekomenduojamą Sveikatos apsaugos ministerijos skiepijimo tvarką, pacientai apie paskirtą skiepijimo laiką turi būti informuojami trumpąja žinute, tačiau ši informavimo priemonė ne visiems mūsų pacientams yra prieinama, todėl stengsimės jiems priminti ir kitais būdais apie artėjantį antrąjį skiepą. Šiuo metu mūsų rajone jau yra paskiepyta ~1.5 tūkst gyventojų

Jūsų darbuotojai važinėjo skiepyti medicinos darbuotojų į kitas rajono vietas (pvz., Lentvarį, Rūdiškes, Aukštadvarį). Kaip viskas vyko?

Mūsų darbuotojams teko pagelbėti Aukštadvario ir Rūdiškių pirminių sveikatos priežiūros centrų kolegoms susiklosčius atitinkamoms aplinkybėms.

Malonėkite išvardyti savo darbuotojus, kurie dirba tą nelengvą darbą?

Šis darbas reikalauja didelio kruopštumo ir atsakomybės. Ir mes džiaugiamės, kad turime kam tai patikėti. Tai mūsų slaugytojos – Larisa Abramenkienė, Dovilė Volskytė, Alma Grybauskienė, valytojos – Regina Ševeliova, Rima Vilbrantienė.

Dėkojame už pokalbį.

Kalbėjosi Juozas VERCINKEVIČIUS

P. S.  Šią savaitę žiniasklaidoje pasirodė straipsniai, kad paskiepytųjų nuo COVID-19 mažiausiai yra Šalčininkų ir Trakų rajonuose. Ta proga „Trakų žemės“ redakcija kreipėsi į Trakų rajono savivaldybę, prašydama pakomentuoti esamą situaciją. Sulaukėme Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Agatos Mankeliūnienės atsakymo, kurį žemiau ir spausdiname:

„Sunku pasakyti, kaip vertinama informacija ir kuo vadovaujantis rengiama minėta statistika.

Savivaldybė kiekvieną savaitę gauna Vyriausybės nustatytą vakcinos dozių skaičių ir visas vakcinas sėkmingai sunaudoja. Vakcinos nėra sandėliuojamos, skiepijamos Vyriausybės nustatytos prioritetinės grupės. Šiuo metu skiepijami asmenys nuo 80-ies metų ir jau planuojama užbaigti minėtos gyventojų grupės skiepijimą.

Šią savaitę Trakų rajono savivaldybė gauna 470 naujų vakcinos dozių ir 100 dozių revakcinacijai (t. y. antra doze besiskiepijantiems asmenims). VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centras jau suplanavęs minėtų vakcinų proporcingą išdalinimą visoms rajono ASPĮ. Į skiepijimo procesą įtrauktos ir rajone veikiančios privačios ASPĮ.

Dar kartą raginame gyventojus aktyviai registruotis skiepams nuo COVID-19 ligos per savo šeimos gydytojus.“


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *