Valstiečių žiemos spartakiada Valstybės šimtmečiui paminėti

Parašyta: 2018-01-26 | Kategorija: Naujienos, Pramogos, Renginiai, Žemės Ūkis |

Sausio 21 d., sekmadienį, Grendavėje, prie Vilkokšnio ežero esančioje poilsiavietėje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (toliau – LVŽS) Trakų skyrius jau ketvirtąkart surengė žiemos sporto šventę, kurioje dalyvavo ne tik LVŽS nariai, bet ir Grendavės bei aplinkinių kaimų gyventojai –atskubėjo ir dideli, ir maži. Šįkart renginys buvo skirtas ne tik pabūti kartu su bendruomene ir išjudinti per žiemą sustingusius raumenis, bet ir paminėti reikšmingą sukaktį – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Žiemos spartakiados dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje

Visus susirinkusiuosius pasveikino renginio vedėjas, ūkininkas, LVŽS Trakų skyriaus pirmininko pavaduotojas Kęstutis Abucevičius ir žodį suteikė skyriaus pirmininkui Senųjų Trakų ūkininkui Vladyslavui Kravčun, kuris pasidžiaugė, kad dalyvių skaičius nemažėja ir žmonės noriai renkasi pabūti kartu. Jam antrino ir Grendavės seniūnas Aleksandras Abeciūnas, linkėdamas, kad šiemet būtų užtektinai šilumos, saulės ir vandens. „Džiugu, kad čia atvykote su savo atžalomis aktyviai praleisti laisvalaikį nuostabioje gamtoje. Vadinasi, Lietuvos žemės ūkis tikrai nežlugs“, – teigė A. Abeciūnas. „Trakų žemės“ pakalbintas seniūnas tik apgailestavo, kad vis dėlto ir Grendavės neaplenkia demografinės prob­lemos bei emigracija. 2017 m. duomenimis, seniūnijoje yra 591 gyventojai, 21 kaimai (deja, Dagiliškių, Soloviškių ir Paspenglių kaimuose jau niekas negyvena) tačiau veikia 10 kaimo turizmo sodybų, 1 parduotuvė, yra kelios individualios įmonės.

Į šventę susirinko ne tik grendaviškiai, bet ir svečiai

Žiemos sporto šventės dalyvius sveikino (iš kairės) LVŽS Trakų skyriaus pirmininkas Vladyslav Kravčun, ūkininkas Tauras Kurdzikauskas, LVŽS Trakų skyriaus pirmininko pavaduotojas, ūkininkas Kęstutis Abucevičius, „Timac agro“ atstovas Daniel Filipovič, Grendavės seniūnas Aleksandras Abeciūnas

Seimo nario Ramūno Karbauskio padėjėja Kristina Kirslienė

Į žiemos šventę atvyko ne tik Grendavės ir aplinkinių kaimų gyventojai, bet ir svečiai iš Vilniaus. LR Seimo nario Tomo Tomilino linkėjimus perdavė jo padėjėjas Tadas Jonaitis. Šilčiausius sveikinimus per padėjėją Kristiną Kirslienę atsiuntė ir LR Seimo narys Ramūnas Karbauskis, kuris dėl įtempto darbo grafiko pats negalėjo atvažiuoti. Jau trečią kartą šventėje dalyvavo Daniel Filipovič, šventės rėmėjo – „Timac agro“ – atstovas. „Mūsų įmonė užsiima ekologiškų trąšų prekyba ir gamyba. Produkcija pasižymi specialia sudėtimi – ypatingu fosforu, kuris nesiblokuoja rūgščiuose ir šarminiuose dirvožemiuose. Tuo mes išsiskiriame iš kitų gamintojų. Tai yra vienintelis užpatentuotas junginys pasaulyje“, – taip „Trakų žemei“ savo įmonę pristatė Daniel Filipovič. „Timac agro“ pamažu didina savo klientų ratą visoje Lietuvoje. Su ūkininku V. Kravčun bendradarbiaujama jau ketverius metus ir jis yra patenkintas jų tiekiama produkcija.
Taip pat spartakiadoje dalyvavo ir UAB „Agrosistemos“, konsultuojančios ūkininkus bei žemės ūkio bendroves įvairiais žemės ūkio įrangos įsigijimo ir naudojimo klausimais, atstovai Vilius Indrikonis, Mindaugas Ciplinskas, atvykę su prizais ir dovanomis varžybų dalyviams.

LVŽS Vilniaus miesto skyriaus pirmininko Virginijaus Sinkevičiaus pavaduotoja Ausma Miškinienė ir LVŽS Trakų skyriaus pirmininkas Vladyslav Kravčun

Labiausiai LVŽS Trakų skyriaus iniciatyva džiaugėsi atvažiavę kaimynai – LVŽS Vilniaus miesto skyriaus pirmininko Virginijaus Sinkevičiaus pavaduotoja Ausma Miškinienė, perdavusi sveikinimus pirmininko ir viso skyriaus vardu: „Jūs esate vienintelis mūsų partijos skyrius Lietuvoje, kuris organizuoja tokią bendruomeninę šventę. Ačiū Jums už puikų pavyzdį. Tikimės, kad ir Vilnius perims šią estafetę ir galėsime pakviesti Jus į svečius.“

 

Sportas, maistas ir prizai

Šventės dalyviai turėjo progą išmėginti rankų taiklumą

Pirmoji žiemos šventė įvyko 2015 m. Ji visiems taip patiko, kad nuspręsta ją rengti kasmet. Šiemet oras buvo pasakiškas – lengvas šaltukas, purus sniegas. Esant tokioms gamtos sąlygoms buvo smagu ir pasivaržyti įvairiose sporto rungtyse, o šventės organizatoriai tikrai pasistengė. Ir šiais metais dalyviai mielai varžėsi demonstruodami rankų taik­lumą, mokėsi šiaurietiško ėjimo paslapčių. Visus labiausiai žavėjo Tiltų kaimo ūkininko Alvydo Versecko „atrakcionai“. Jis pasirūpino, kad jaunieji dalyviai smagiai leistų laiką žaisdami krepšinį, o plytų kėlimo rungtyje šiemet ir vėl nebuvo lygių Kęstučiui Abucevičiui. Alvydas Verseckas stipruoliui įteikė, kaip pats sakė, elitinių grūdų maišą. Ekstremalių pramogų mėgėjams Alvydas paruošė rungtį – ėjimas su kojukais, pats pamokydamas, kaip teisingai ją atlikti. Geriausiai sekėsi Antanui Nedzinskui, buvusiam 2008–2012 m. kadencijos LR Seimo nariui, jau kelerius metus gyvenančiam Samninkėlių kaime.
Judriausieji dalyviai galėjo išmėginti ir Vilkokšnio ežero tvirtumą bei slidumą – spartakiadoje antrąkart vyko ledo ritulio varžybos. O kam patinka jausti tvirtą žemę po kojomis, rinkosi šeimų estafetes.

Ūkininkas Alvydas Verseckas (kairėje) mokino Seimo nario Tomo Tomilino padėjėją Tadą Jonaitį (centre) ir buvusį Seimo narį Antaną Nedzinską vaikščioti kojukais

Renginio vedėjas, ūkininkas Kęstutis Abucevičius paruošė linksmas estafečių užduotis šeimoms

Žiemos sporto šventėje antrąkart surengtos ledo ritulio varžybos

Norintieji galėjo išmokti šiaurietiško ėjimo paslapčių

Kęstutis Abucevičius (kairėje) vienintelis įveikė plytų kėlimo rungtį

Gerai pasportavus visada išalkstama, todėl nejučia visi patraukė šeimininkių link. Brolienės Marijona ir Stanislava Doškuvienės visus vaišino gardžiais bulviniais blynais, o Stasys Rizgelis ragino užsukti pas jį ir paskanauti skanios žuvienės. Kas buvo labai ištroškęs, galėjo pasigardžiuoti kvapnia žolelių arbata. O kad niekas iš dalyvių nesušaltų, Antanas Nedzinskas ir Vytautas Doškus pasirūpino laužu. O kokia šventė be muzikos! Muzikiniu fonu rūpinosi Tauras Kurdzikauskas.
Renginiui baigiantis varžybų dalyviai, organizatoriai, rėmėjai gavo dovanų bei įsiamžino bend­roje nuotraukoje, kad būtų ką prisiminti ir jau lauktų kitų metų žiemos spartakiados.

Šeimininkės, brolienės Marijona (kairėje) ir Stanislava Doškuvienės kepė bulvinius blynus

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Autorės ir Juozo Vercinkevičiaus nuotr. n


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *