Valstybės dieną svečiuose pas bajorus

Parašyta: 2019-07-13 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Rūdiškės |

Kai jau dešimtą kartą visame pasaulyje lietuviai giedojo himną, rūdiškiečiai ir susirinkę miestelio svečiai prie Rūdiškių kultūros centro, nešini trispalvėmis, išdidžiai himną giedojo kartu.

Susirinkusiuosius sveikino LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys. Šalia Rūdiškių kultūros centro specialistė Augustė Gaidytė-Palaitienė

Suskambus paskutiniams akordams plačiai atsivėrė kultūros centro durys. Spalvotas ponas su ponia, pasipuošusia prabangia lape, primygtinai kvietė kiekvieną užeiti į svečius „ Pas Bajorus“.

Skambant fokstroto akordams, nuotaikingu šokiu prasidėjo pirmasis Rūdiškių istorijoje, o ateityje galintis virsti tradiciniu, o gal net tarptautiniu, teatro festivalis „Pas Bajorus“.

Pakiliai ir išdidžiai skambėjo rūdiškiečių ir svečių prie Rūdiškių kultūros centro giedama Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“, 2019 m. liepos 6 d.

Vaišinta net keturiais „patiekalais“, t. y. spektakliais. Tai Vilniaus senjorų teatro spektaklis V. Krėvė „Skerdžius“ (režisierius Vytautas Mikalauskas). Šimtametė liepa su paukščiais giesmininkais, su medaus kvapu ir dūzgiančiomis bitėmis – jos gyslomis teka amžių jėga ir švelnumas. Trapus žmogaus ryšys su gamta. Tai jausmingas, žaismingas ir stiprių emocijų kupinas spektaklis.

Antrasis – Trakų kultūros rūmų karališkojo teatro spektaklis A. Čechovo „Piršlybos“ (režisierius Robertas Čuta). Nesenstanti didžiojo rusų klasiko komedija apie tuščiagarbes žmogaus ambicijas, savanaudiškumą, kvailus principus. Laimei, šias ydas, nors ir laikinai, užgniaužia visagalis jausmas – meilė.

Trečiasis – Varėnos kultūros centro Žilinų dramos kolektyvo „Vijūnė“ spektaklis „Meilės kvadratas“ (režisierė Dalia Šmigelskienė). Kuo daugiau kampų, tuo daugiau intrigos ir humoro. Vyrai šiais laikais yra grobstomi, kaip kokie aukso „šmotai“, o moterims tenka tik raudonkepuraičių vaidmuo.

Ir tarsi desertas – premjera!!! Rūdiškių kultūros centro „Bajorų teatro“ spektaklis „Noriu“ pagal Antano Kriščiukaičio-Aišbės komediją „Avinėlis nekaltasis“ (režisierius Vytautas Mikalauskas). Peripetijų pilnas spektaklio siužetas, pagardintas aktorių debiutais ir jauduliu, sulaukė gausių aplodismentų. Visus sužavėjo nuoširdi ir įtaigi aktorių vaidyba, kostiumai, įdomios mizanscenos, tinkamai pritaikytas muzikinis apipavidalinimas ir šokiai.

Tarp spektaklių vaišintasi arbata ir nuostabiai atliekama muzika. Puotavome ir rimtai, ir smagiai, ir iki paryčių.

Rūdiškių kultūros centro direktorė Marija
Jankovskaja, nešina festivalio dalyviams
skirtomis dovanomis – simbolinėmis festivalio
„Pas Bajorus“ skulptūrėlėmis

Džiaugiamės, jog naktiniame teatro festivalyje apsilankė Seimo pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai Alina Kovalevskaja, Teresa Solovjova, Kęstutis Vilkauskas, rūdiškiečiai, trakiškiai, vilniečiai, varėniškiai. Vienas iš svečių humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Tumėnas maloniai stebėjosi gražia aplinka ir sukurta atmosfera, o kultūros ir meno premijos laureatė Nijolė Baužytė savo buvimu ir skvarbiu žvilgsniu įpareigojo pasitempti dar labiau.

Dėkojame, dėkojame, dėkojame! Česlovui, Rimvydui, Aleksandrui ir Vaidui už specialiai, festivaliui, paruoštą muzikinę programą ir sukurtą „bajorišką“ atmosferą. Režisieriui Vytautui Mikalauskui už sumanymą, už patirtis, už pamokas, už kritikas, kad galime mokytis būdami šalia. Visiems atvykusiems, vaidinusiems ir dalyvavusiems teatrams ir jų vadovams.

Be gražios ir stiprios Rūdiškių kultūros centro komandos nieko panašaus sukurti nepavyktų. Direktorės Marijos Jankovskajos pasitikėjimas ir didžiulis palaikymas įkvepia kurti naujas tradicijas. Iki susitikimo kitais metais!

Šio renginio organizatorius Rūdiškių kultūros centras, rėmėjas –Trakų rajono savivaldybė.

Rūdiškių kultūros centro informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *