Valstybės dienos proga Lentvaryje nuaidėjo Tautiškos giesmės banga

Parašyta: 2022-07-08 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Liepos 6-ąją, kaip ir kasmet, Lentvario bendruomenė bei miesto svečiai minėjo prie Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios plevėsuojant Lietuvos vėliavoms bei skambant patriotiškoms dainoms.

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė dar 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną. Taip garsiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų.

Šiųmetis šūkis – „Solidarūs – mes stiprūs!“, kuriuo, pasak iniciatyvos sumanytojų, siekiama parodyti, kad lietuviai yra stiprūs bei tvirti, nes moka susitelkti, siekdami įveikti iškylančias grėsmes bei apsaugoti tai, ką turime brangiausia: laisvę, gyvybę, lietuvių kultūrą ir tradicijas.

Lygiai 21 valandą, sustoję visi kartu, iš visos širdies bei su didele pagarba lentvariečiai ir miesto svečiai sugiedojo Tautišką giesmę, prie kurios prisijungė ir Lentvario mėgėjų meno kolektyvai. Taip pat šio gražaus minėjimo su kraštiečiais nepraleido bei sveikinimo žodžius tarė Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, tarybos nariai: Teresa Solovjova, Vygandas Lenkauskas, Darius Mechovskis ir Lentvario miesto seniūnas Vytas Rukšėnas bei Lentvario parapijos klebonas kunigas Gintaras Petronis.

Šventinė nuotaika neatslūgo ir liepos 7-ąją, kadangi Lentvario kultūros rūmų salėje buvo rodomas lietuvių režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas apie lietuvio Simo Kudirkos pasaulį pavergusią istoriją. Tai savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, surinkęs daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje filmas.

Labai džiaugiamės, kad lentvariečiai yra neabejingi Lietuvos valstybinėms šventėms bei Lietuvai svarbiems kino filmams. Iki kitų švenčių drauge!

Lentvario kultūros rūmų inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *