Vargai dėl nuotekų vamzdyno nutiesimo S. Mikulionio gatvėje

Parašyta: 2013-08-05 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Laiškas redakcijai

 

Trakų rajono savivaldybės merui

UAB „Trakų vandenys“ direktoriui

„Trakų žemės“ vyr. redaktoriui

 

                  Skundas

 

Apsidžiaugėme sužinoję, kad mes, S. Mikulionio gatvės gyventojai, tapome tikrais LR piliečiais, nes pagaliau ir mūsų gatvė bus prijungta prie centrinės vandentiekio tiekimo bei nuotekų tvarkymo trasos. Ties tuo ir sustokime. Per anksti apsidžiaugėme, nes vos tik darbininkai sumontavo gatvėje šulinį, kuris nuo mūsų namo yra nutolęs 14 metrų ir prie kurio mes privalėjome prisijungti, pasimatė, jog jis įrengtas nekokybiškai. O problema ta, kad įkastas rūsio vamzdis nuo mūsų namo yra 0,5 metrais žemiau negu fekalijoms skirto šulinio dugnas, kurio gylis yra vos 2,5 metrai. Nejaugi mūsų atliktas toks sunkus darbas perkasant namo viduje vandentiekio ir kanalizacijos tinklus bus veltui? Mums patiems reikėjo visus tinklus išvesti į priešingą pusę, nes dabar kanalizacijos šulinys randasi rytinėje pusėje, o naujasis kanalizacijos šulinys, prie kurio privalome prisijungti, yra vakarinėje pusėje. Prašau dabar patarkite, kaip reikėtų prisijungti prie to kanalizacijos šulinio vakarinėje pusėje, ką daryti toliau? Kreipiamės pas UAB „Trakų vandenys“ direktorių su prašymu padėti išspręsti šią problemą, bet iš jo gavome  neigiamą atsakymą. Mums pasakė, kad klaida buvo įvelta pačiame projekte ir dabar niekas nieko jau negali pakeisti. Iškilo klausimas, kokiu tikslu tuomet tie darbai buvo atliekami, kam veltui buvo leidžiami Europos Sąjungos pinigai? Galbūt priežastis ta, jog kas nors galėtų iš to pasipelnyti negalvojant apie paprastus piliečius, kurie vėliau lieka ir vėl tik prie suskilusios geldos. Matyt, kažkam visai nesvarbu, kad žmonės negali pasinaudoti jiems skirta nuotekų tvarkymo trasa, svarbiau yra tiesiog užfiksuoti, jog darbas yra atliktas, nors ir nekokybiškai – be naudos. Patys pinigai atsidūrė kažkieno kišenėje,  o jūs „prasčiokai“ varkit ir toliau – ne mūsų reikalas. Atleiskite, o kieno tai reikalas? Jeigu buvo padarytos klaidos, tai atraskite savyje drąsos pripažinti ir ištaisyti jas arba raskite pačius kaltininkus ir iš jų pareikalaukite ištaisyti klaidas. Tiesiog norėtųsi, jog Europos Sąjungos pinigai būtų naudojami pagal paskirtį ir teiktų žmonėms naudą, o nebūtų vien išplaunami. Lietuvoje šiuo metu pilna valdininkų, todėl paprasti Lietuvos respublikos piliečiai ne visuomet žino, kur kreiptis ir kur ieškoti teisybės. Tada, kai atvykstame aiškintis iškilusias bėdas pas valdžios tarnautojus, vieni jų mus siunčia pas kitus, tie kiti dar pas kitus asmenis ir taip be pabaigos.

Panaši situacija yra ir su apšvietimo stulpo išmontavimu. Trakų rajono seniūno leidimas yra duotas 2013.06.27, bet prisiprašyti pono V. Dzikevičiaus šį stulpą išmontuoti – neįmanoma. Palikti neišmontuotą stulpą yra pavojinga, nes kasant kanalizacijos ir vandentiekio trasą gali atsitikti nelaimė, stulpas gali užgriūti ir tada kaltu liks, žinoma, pats gyventojas, kuris ir kasė tą trasą. Bet gink Dieve, kaltas liks tikrai ne pats valdininkas, kuris nesugebėjo laiku atlikti savo darbo, o tik atgal atkirstų „tai ne planinis darbas“ ir kada stulpas bus nuimtas, nežinia.

Todėl visų labai prašau man ir mano aštuonių asmenų šeimai padėti išspręsti šias problemas. Žinoma, norėtųsi, jog tai būtų padaryta kuo greičiau, nes laikas bėga labai greitai ir atėjus žiemai bus jau vėlu. Tuomet privalėsime visus padarytus darbus atstatyti atgal ir vargti toliau. Kaip minėjau, jums pateiktame prašyme 2009.05.13 reg. Nr. MP6-85 S.Mikulionio gatvės nėra, prie kanalizacijos talpos privažiavimo taip pat nėra, normaliai gyventi neįmanoma.

Prašau jūsų pasistengti atsakingai ir kuo greičiau padėti man išspręsti šią svarbią gyvenimišką problemą. Suteikite man ir mano šeimai, kaip kad suteikiate ir kitiems Trakų miesto gyventojams, nors minimalias, bet kokybiškas gyvenimo sąlygas.

 

IMG_3295

S. Mikuliono g. 5 ir 7 namai, kurie laukia nuotekų trasos nutiesimo

 

Jadvyga MINKEVIČ

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

 

Nuo redakcijos. Mūsų skaitytojos laiško kopija buvo persiųsta Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorei Astai Kandratavičienei ir UAB „Trakų vandenys“ direktoriui Valdui Račkiui. Kai gausime atsakymą, publikuosime.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *