Vasario 16-ąją – Onuškio Donato Malinausko gimnazijos inauguracijos iškilmės

Parašyta: 2015-02-20 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro 2014-12-03 įsakymu ir Trakų rajono savivaldybės tarybos 2014-12-30 sprendimu Nr. SI-410 akreditavus vidurinio ugdymo programą  Onuškio Donato Malinausko vidurinė mokykla tapo Onuškio Donato Malinausko gimnazija. Sėkmingai baigtas vidurinio ugdymo programos akreditacijos procesas tapo puikia proga surengti inauguracijos iškilmes ir kartu paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Vasario 16-ąją, prisiminti 1918 metų Nepriklausomybės akto signatarą Donatą Malinauską, kurio vardas mokyklai suteiktas prieš dvejus metus.

Gimnazijos inauguracijos  ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienos iškilmės prasidėjo šv. Mišiomis pilnoje Onuškio šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje, kurias aukojo Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras Algirdas Jurevičius. Jis perdavė vyskupo sveikinimus mokyklos bendruomenei, pašventino gimnazijos vėliavą, linkėjo būti budriems, mąstyti, priminė, kad tik kurdamas žmogus gali pasidžiaugti savo kūryba, o jo išradimai padės kitiems. Stabtelėjome prie signataro D. Malinausko kapo bažnyčios šventoriuje, uždegėme žvakeles, signataro giminaičiai Markevičiai kapavietę papuošė iš Prezidentūros atvežta gėlių puokšte. Iš šventoriaus visi šventės dalyviai su pašventinta nauja gimnazijos vėliava patraukė į mokyklą.

Gimnazija visus svečius – Trakų rajono savivaldybės vadovsu ir atstovus, generalvikarą ir kunigus, rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų direktorius, signataro D. Malinausko giminaičius, mokykloje dirbusius mokytojus, buvusius abiturientus, Onuškio seniūnijos įstaigų vadovus, bendruomenės narius, mokinių tėvus, Žilinų krašto atstovus – pasitiko iškelta gimnazijos vėliava, pasipuošusi naujomis iškabomis, trispalviais balionais, mokinių piešiniais, atnaujinta stendų medžiaga, linksma šventine programa.

Aktų salėje sugiedotas Lietuvos valstybės himnas, iškilmingai įnešta gimnazijos vėliava, sugiedotas gimnazijos himnas. Direktorė Rima Blikertienė pasidžiaugė gausiai į Lietuvos valstybės atkūrimo dienos ir gimnazijos inauguracijos iškilmes susirinkusiais svečiais, dėkojo visiems, padėjusiems siekti gimnazijos statuso, ragino prisiglausti vieniems prie kitų, pabūti kartu, nes visi esame ,,vieno kelio keleiviai“. Svečius ,,Kepurine“ pasveikino gimnazistės, istorijos mokytojas Kęstutis Andrulionis priminė mokyklos istoriją.

Gimnazijos bendruomenę pasveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Natalija Šidlauskienė. Kalbėjo Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataras, Trakų rajono savivaldybės tarybos narys Romualdas Rudzys,  pasiūlęs pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Seimo kanceliarija ir skatinti mokinius domėtis Lietuvos valstybingumo raida, parlamentarizmo istorija ir parlamentine veikla. Pasveikino Seimo narės Dangutės Mikutienės patarėja Gelena Drungilienė. Augti ir tobulėti, mylėti Lietuvą ir laisvę ragino signataro D. Malinausko giminaitis Viktoras Jencius-Butautas. Jis, priminęs signataro D. Malinausko pinigų dėžutės istoriją, kartu su Markevičių šeima įteikė šešiems gimnazijos 4G klasės gimnazistams pinigines premijas už gerą mokymąsi, aktyvią visuomeninę ir sportinę veiklą. Giminaičiai mokyklos svečiams padovanojo muzikinį kūrinį – Markevičių anūkė pagrojo fleita.

Nuoširdžius sveikinimų žodžius tarė (jums jau realybė, o mums – siekiamybė) Aukštadvario vidurinės mokyklos direktorius Arūnas Valančiauskas, kilti aukštyn ir efektyviai sunaikinti nereikšmingus dokumentus linkėjo Lentvario M. Šimelionio gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius, puoselėti gimnaziją  ir  ilgai išlikti – Paluknio ,,Medeinos“ vidurinės mokyklos direktorius Vytautas Gustas. Rūdiškių gimnazijos direktorės  pareigas laikinai einanti Rima Kazlauskienė linkėjo skleisti ir puoselėti istorines krašto tradicijas, istoriją apie vertybių sampratą papasakojo Lentvario ,,Versmės“ gimnazijos direktorius Vladimiras Pileckis.

Ištvermės ir ryžto įgyvendinant kūrybinius sumanymus linkėjo Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokytojai Liucija Venckienė ir Jonas Kazlauskas. Sveikindama mokyklą su gimnazijos statusu smalsius vaikus gimnazijai auginti pasižadėjo Onuškio vaikų darželio direktorė Marijona Buividavičienė. Linkėdamas kasdieninės sėkmės, gerumo ir dvasinio tobulėjimo Šventąjį Raštą dovanojo klebonas Algimantas Gaidukevičius. Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė palinkėjo kantrybės ir prasmingo bendravimo. Bendruomenės pirmininkė Liuda Korsanovienė kalbėdama vylėsi, kad jos vaikaičiai galės baigti gimnaziją. Šiltus padėkos žodžius iš Žilinų krašto atvežė buvusi mokyklos mokinė Gražina Rusaitė ir ūkininkė, ypatingų sūrių meistrė Dalia Baranauskienė. Savo dukrų, buvusių mokyklos abiturienčių, išaugintą gėlę mokyklai padovanojo gydytojai Vanda ir Valentinas Vaitulevičiai. Prisiminimais apie mokyklą ir jausmus, užplūdusius sugrįžus į tėviškę, pasidalijo I, III ir IV laidos mokyklos abiturientai trys broliai Keblikai.

Renginio vedėjai Rugilė ir Lukas pakvietė visus šventės svečius pasižiūrėti mokinių koncertą. Manau, niekas neliko abejingas, pasiklausęs mažųjų skaitovų posmų ir dainos apie namų ir mokyklos svarbą, dzūkuodamas atsigręžti ir neužmiršti tautosakoje slypinčios išminties ragino pirmokas Arnas. Prasmingai suskambo penktokų eilės  apie gimtinę ir Lietuvą, gimnazistų pamąstymai ir dainos skambant gitaroms apie žmogiškumą ir bėgantį laiką, buvimą kartu, galimybę gyventi laisvoje šalyje.

Į mokinių programą įsipynė buvusių mokyklos abiturientų nostalgiškos dainos ir smagus šokis. Būtent jų kūryba, olimpiadų, konkursų, valstybinių brandos egzaminų rezultatai kėlė mokyklos bendruomenės motyvaciją eiti gimnazijos link. Mokytojai dainavo ,,Mūsų dienos kaip šventė“, visi pabaigoje traukė kartu ,,Kalnai ant kalno“.

Pradėjome naują mokyklos istorijos kelią. Dėkojame rajono savivaldybės merei ir šventės rėmėjams už pagalbą ir paramą, dėkojame tiems, kurie niekada neabejojo, kad galime tapti gimnazija. Dėkojame visiems šventės svečiams, pasirinkusiems mažą rajono gimnaziją pabūti kartu, kartu švęsti Lietuvos valstybės 97-ąjį gimtadienį ir gimnazijos inauguracijos šventę.

Gimnazijos vardo suteikimo proga sveikina (iš kairės) rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė N. Šidlauskienė, savivaldybės merė E. Rudelienė, merės pavaduotoja M. Puč, savivaldybės administracijos direktorius J. Liesys, Švietimo skyriaus vedėja D. Dzigienė

Gimnazijos vardo suteikimo proga sveikina (iš kairės) rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė N. Šidlauskienė, savivaldybės merė E. Rudelienė, merės pavaduotoja M. Puč, savivaldybės administracijos direktorius J. Liesys, Švietimo skyriaus vedėja D. Dzigienė

Signataro D. Malinausko giminaičiai (viduryje) šešiems gimnazistams už gerą mokymąsi įteikė pinigines premijas

Signataro D. Malinausko giminaičiai (viduryje) šešiems gimnazistams už gerą mokymąsi įteikė pinigines premijas

Stasė MASILIONIENĖ,

Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui

Sigitos Nemeikaitės ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijos nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *