Vasario 7 d. – parodos „Šimtmečių dabartys“ II dalies atidarymas

Parašyta: 2022-02-06 | Kategorija: Kultūra, Kvietimai, Naujienos, Trakai |

Trakų meno galerija „Fojė“ kviečia į Lietuvos dailininkų sąjungos monumentalistų sekcijos narių parodos „Šimtmečių dabartys“ II dalies atidarymą. Renginys vyks 2022 vasario 7 d., 18.30 val., meno galerijoje „Fojė“ (Vytauto g. 69, Trakų kultūros rūmai).

Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus monumentalistų sekcijos parodą surengti paskatino Trakų 700 metų įkūrimo jubiliejus.

Monumentalioji dailė – pati seniausia, pirmapradė vaizduojamosios dailės sritis. Mozaikos, vitražai, sieninė tapyba, skulptūros pirmiausiai atsirado religijos kulto pastatuose, valdovų ir miestų rūmuose. Šis žanras remiasi vaizdavimo ir technologijų tradicijomis ir yra tarsi laiptai sujungiantys praeitį ir ateitį, o jei nėra įsisavintos praeities kartų žinios, tai nieko naujo ir gero negimsta.  Vitražas ir mozaika, paveikslas ir skulptūra neatsiranda per dieną, savaitę ar mėnesį – tai yra elitinis menas, kuriam sukurti reikia laiko, pastangų, talento ir kantrybės tvirtai remiantis kultūros ir tradicijų pagrindais.

Galima būtų teigti, kad tokios pat kantrybės ir išmanymo reikėjo statant Trakų pilį ir miestą, kuriam juk šiais metais sukanka net 700 metų! Amžiai ir laiko tėkmė – tai apmąstymų ir įžvalgų lobynas. Žmogus ir aplinka, dabarties ir praeities ženklai, tai visa, kas kaupiasi dailininko atmintyje ir tampa jo veiklos neišsemiamu šaltiniu. Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus monumentalistų sekcijos nariai, kiekvienas atskirai ir visi kartu sukūrė šią parodą – monumentalistų pasaulio mozaiką, kurią skiria garbingam Trakų 700-mečio jubiliejui.

Parodos dalyviai: 

Stanislovas Rolanas Bulavas, Eglė Rakauskaitė, Nerijus Baublys, Laima Kriukelienė, Danielius Rusys, Valerija (Vija) Tarabildienė, Gitenis Umbrasas, Vytautas Poška, Saulius Čižikas, Laimutė Tamoševičienė, Kazys Kęstutis Šiaulytis, Jurga Uzdilaitė, Skaistė Verdingytė, Albinas Markevičius, Rūta Lipaitė Vingrienė, Vincas Matonis, Augustas Lopas, Vytautas Kibildis, Arturas Aliukas, Paulius Juška, Agnė Juškaitė, Liuda Stankevičienė, Agnė Kišonaitė, Gintaras Kraujalis, Vidas Drėgva, Ignas Meidus, Gintaras Jocius, Dalia Truskaitė, Rasa Grybaitė, Rimvydas Mulevičius, Vilma Slavinskaitė, Edita Utarienė, Viktoras Dailidėnas

Paroda vyks 2022-02-07–03-06 (II dalis)

Parodos atidarymo renginyje prašome dėvėti respiratorius. Įėjimas nemokamas

Maloniai kviečiame!

Renata Semaškienė

Meno galerijos „Fojė“ parodų kuratorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *