Vėdinimo sistemos – maloniam ir sveikam mikroklimatui

Parašyta: 2017-12-04 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Sveikata |

Patalpų mikroklimatas turi įtakos mūsų darbingumui, nuotaikai, sveikatai. Prastai vėdinamose patalpose gali sumažėti produktyvumas, sparčiau plisti virusai bei apimti mieguistumas. Aukštos kokybės vėdinimo sistemos padeda užtikrinti tinkamą šviežio oro ir drėgmės balansą, todėl uždarose erdvėse galime jaustis taip pat puikiai kaip gaivaus miško apsuptyje.

Natūralaus vėdinimo trūkumai

Manote, jog tyro oro įleidimas pro atvirą langą padės palaikyti aukštos kokybės mikroklimatą? Vis dėlto, natūralus vėdinimas nėra pati geriausia, moderniausia išeitis. Pirma, kartu su gaiviu oru į patalpas gali patekti alergenai, nešvarumai, vabzdžiai. Antra, susiduriama su sunkumais norint sureguliuoti įleidžiamo oro kiekį. Tokiu būdu patalpos dažnai išvėdinamos nepakankamai arba per daug. Trečia, natūralaus vėdinimo būdas – neekonomiškas. Per ilgai praverti langai yra susiję su didesniu energijos, skirtos pastato šildymui, sunaudojimu. Galiausiai, jeigu vėdinamas namas yra įsikūręs triukšmingoje aplinkoje, pravėrus langus, kartu su gaiva į kambarius patenka triukšmas.

Kuo naudingas rekuperacinis vėdinimas?

Rekuperacinio vėdinimo metu yra pasitelkiamas mechaninės sistemos darbas. Tokią sistemą sudaro: oro ištraukimo ir įtraukimo vamzdžiai, triukšmo slopintuvai, sklendės, ortakių sistema, grotelės, difuzoriai, valdymo pultelis, vėdinimo įrenginys.

Rekuperacinis vėdinimas naudingas todėl, kad didelė dalis iš patalpų pašalinamo oro yra naudojama tolimesniam lauko oro pašildymui. Tokiu būdu sutaupoma energijos ir elektros sąnaudų padengimui reikalingų lėšų. Taip pat ši sistema padeda efektyviai pašalinti ne tik dulkes, bet ir alergenus, toksinus bei palaikyti tinkamą drėgmės balansą ir reikalingo deguonies kiekį visuose kambariuose.

Dėmesys – tinkamo rekuperatoriaus pasirinkimui

Jeigu norite savo namuose ar kitoje patalpoje jausti gaivų orą, pasirinkite tinkamą rekuperatorių. Pirmoji rekuperatorių sistemos rūšis – plokšteliniai. Šie prietaisai pasižymi lengvu valdymu, tyliu veikimu bei iki 90 proc. siekiančiu energijos efektyvumu. Antrasis tipas – sieniniai, kurie yra kompaktiški, šalina slogų orą ir sutaupo net iki 80 proc. energijos. Galiausiai, priešpriešinių srautų rekuperatoriai pasižymi iki 85 W elektrine įėjimo galia, 1,7 A siekiančiu maksimaliu srovės stiprumu, 270 m3/h nominaliu našumu.

Renkantis vėdinimo sistemos darbui pritaikytą rekuperatorių, svarbu atsižvelgti ne tik į jo rūšį, bet ir į sunaudojamos energijos lygį, kuris didele dalimi priklauso nuo to, kaip sumontuojama tokia įranga. Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į patalpas iš oro filtrų patenkančio oro išvalymo efektyvumą. Ne mažiau svarbūs tarp lauko bei patalpos esančio oro slėgio skirtumai, kurie neturėtų būti per daug dideli.

Pamirškite slogumą, nemalonius kvapus ir susikaupusią drėgmę – verčiau pasinaudokite modernių bei kokybiškų mechaninių vėdinimo sistemų teikiamais privalumais!

Daugiau informacijos apie vėdinimo sistemas:  http://daikra.lt/vedinimo-sistemos/


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite