Vienas svarbiausių žingsnių ištikus krizei – kreiptis pagalbos

Parašyta: 2018-03-19 | Kategorija: Naujienos, Sveikata |

 

Šiuolaikiniame pasaulyje besilaukiančios moterys susiduria su daugybe iššūkių: mokslas, karjera darbe, materialinis nepriteklius, pradėto vaiko tėvo nenorėjimas prisiimti atsakomybę, abejonės dėl galimybės pasirūpinti vaiku ateityje. Todėl, kai nėštumas yra nenorimas, neplanuotas ir nepriimamas, neretai pagalvojama apie jo nutraukimą. Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, moterys jaučiasi įstumtos į kampą, nebemato kitos išeities.

Yra daug tiek vidinių, tiek išorinių veiksnių, nulemiančių aborto pasirinkimą. Tačiau ir mes patys turime sąžiningai atsakyti: ar moteris pajunta palaikymą, padrąsinimą nėštumo metu? Kokia pagalba jai suteikiama?
Lietuvoje turime gražių pavyzdžių, kai nevyriausybinės organizacijos savanoriškais pagrindais prisideda prie pagalbos nėštumo krizę išgyvenančioms moterims bei jų artimiesiems. Jų dėka šiandien galime džiaugtis ne viena išsaugota kūdikio gyvybe.
„Krizę patirianti moteris dažnai nepajėgia mintimis nukeliauti taip toli, iki kūdikio gimimo. Sprendimą ji dažniausiai priima negebėdama pamatyti perspektyvos“, – sako Krizinio nėštumo centre savanoriaujanti Renata Remeikaitė. Penkerius metus veikiančio centro pagrindinė veikla yra padėti moterims išgyventi šį sudėtingą neplanuoto nėštumo laikotarpį. Jo darbuotojai ir savanoriai padeda moterims suprasti, kad abortas nėra vienintelė galima išeitis. Nėščiosioms teikiama visapusiška – psichologinė, materialinė, finansinė, teisinė – pagalba. Taip pat yra galimybė moteris nusiųsti pas ginekologus ar paskirti vadinamąsias dulas, palydėtojas, kurios padeda visą nėštumo laikotarpį. Paslaugos teikiamos nemokamai visoje Lietuvoje. Be to, centras įsipareigoja moterimis pagalbą teikti pirmuosius dvejus metus po gimdymo.
Kiekviena moteris, kuri svarsto apie abortą, patiria didžiulį dvasinį sukrėtimą, o šis sprendimas dažniausiai būna ne mažiau sunkus tiek pačioje ankstyvoje nėštumo stadijoje, tiek artėjant paskutinei ribai, iki kada mūsų šalyje dar leidžiama nutraukti nėštumą.
„Ne viena moteris man sakė, kad vos pagimdžius nuo jos nuslinko visa slėgusi tamsa. Todėl mūsų tikslas, esant krizinio nėštumo išgyvenimui, yra parodyti tą džiugią ir šviesią perspektyvą. Reikia moterį laikyti už rankos ir ją ištempti, pasakyti, jog visi patiriami sunkumai įveikiami“, – teigia savanorė Renata Remeikaitė. Moteriai padedama susivokti situacijoje, parodomos galimos alternatyvos, tačiau galutinį sprendimą priima ji pati.
Krizinio nėštumo centre taip pat renkasi moterys, kenčiančios dėl aborto, persileidimo padarinių ar išgyvenančios kūdikio netektį – tam veikia „Rachelės vynuogyno“ programa. Dažniausiai moteris po nėštumo nutraukimo gyvena su dideliu kaltės jausmu, ir visa tai turi ištverti viena. Aborto metu žuvusių vaikelių tėvai, motinos, seneliai, broliai bei seserys, taip pat asmenys, kurie buvo vienu ar kitu būdu prisidėję prie aborto, ateina į „Rachelės vynuogyno“ rekolekcijas ieškodami ramybės ir vidinio išgydymo.
Galbūt šiandien pergyvenate dėl netikėto nėštumo? Nenorėjote, neplanavote pastoti, bet taip nutiko? Pasidalinkite savo išgyvenimais, dvejonėmis su tais, kurie pasirengę padėti.
Su Krizinio nėštumo centru susisiekti galite tel.: 8 603 57 912, 8 603 57 726; el. p. neplanuotasnestumas@gmail.com. Daugiau informacijos – www.neplanuotasnestumas.lt.

Krizinio nėštumo centras yra projekto „Nėščiųjų priežiūros kokybės pagerinimas Lenkijos–Lietuvos pasienyje“, kurį įgyvendina Respublikinė Kauno ligoninė ir Suvalkų daktaro Liudviko Rydygierio regioninė ligoninė, partneris. Projekto metu centro savanoriai, dirbantys ir besirengiantys dirbti su krizinį nėštumą patiriančiomis moterimis, turėjo galimybę dalyvauti mokymuose ir pagilinti žinias.

Užs. Nr. 189


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *