Vienintelės edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės Trakų rajone kviečia žiūrėti sukurtus filmus

Parašyta: 2021-11-27 | Kategorija: Kultūra, Renginiai, Trakai |

Filmavimų akimirka Trakuose

Lapkričio 29 d. 17:30 val. socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Trakų kultūros rūmai“, ir lapkričio 30 d. 18:15 val. socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Aukštad­vario grupė“, įvyks virtualūs susitikimai su edukacinių filmų kūrimo dirbtuvių „Mano kadras“ dalyviais, kurie pristatys savo sukurtus filmus. Po pristatymo dirbtuvių kanale YouTube bus filmų premjeros. Savaitės pradžioje, lapkričio 23 d., toks virtualus pristatymas jau vyko socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Grendaviškiai“.

Nuo rugsėjo trunkančiose dirbtuvėse dalyvavo Aukštadvario, Grendavės ir Trakų jaunimas bei suaugusieji, kurie pirmą kartą prisijungė prie tęstinio, trečius metus iš eilės vykstančio projekto.

Dirbtuvių dalyviai, padedami ilgametę kino edukacijos patirtį turinčio režisieriaus Antano Gluskino, galvojo savo istorijas, kūrė scenarijus, filmavo ir montavo savo filmus. Pasak dirbtuvių vadovo A. Gluskino, buvo siekiama, kad dalyviai maksimaliai patys kurtų filmus, stengiantis jiems tik padėti patarimais, supažindinančiais su scenarijaus kūrimo subtilybėmis, filmavimo ypatumais ir režisieriniais sprendimais.

Šių metų vienintelėse Trakų rajone edukacinėse filmo kūrimo dirbtuvėse dalyvavo apie 40 dalyvių, kurie pasiskirstė vaidmenimis – kas buvo režisieriais ar operatoriais, garso režisieriais ar aktoriais.

Savaitės pradžioje vykusiame virtualiame susitikime, Grendavės grupės dalyviai pristatė du filmus: „Pasirinkimas“ (rež. Viktoras Sirvydis) ir „Duonos kerai“ (rež. Gytis Juodėnas). Pastarasis – tai mistinis filmas apie tai, kaip pažintis su duonos keliu pakeitė piktdžiugiškos mergaitės elgesį“, – pasakoja filmo scenarijaus bendraautorė ir idėjos autorė Miglė Dalgedaitė, dažnai pati vedanti tradicinės duonos kepimo edukacijas: „Įdomiausia buvo sužinoti, kaip iš tiesų turi dirbti filmavimo komanda ir koks yra svarbus kiekvieno vaidmuo, kiek­viena smulkmena, kuri turi būti iš anksto apgalvota ir aptarta su visais komandos nariais.“

Filmas „Pasirinkimas“ pasakoja apie vyrą, kuris sirgdamas sunkia liga, nusprendžia padaryti svarbų savo gyvenimo pasirinkimą.

Pirmadienį Trakų grupės dalyviai pristatys du filmus: „Ciklas“ (rež. Agnė Kubaitytė) ir „Santykių inteligencija“ (rež. Gražina Mongirdienė). „Filme,, Santykių inteligencija“ norėjau pasidalyti savo profesine patirtimi apie tai, kaip galima kurti ir išlaikyti santykius, – pasakoja suaugusiųjų grupės dalyvė Gražina, dirbanti verslo konsultante. – Būtina kalbėtis. Žmonės kalbasi todėl, kad nori išlaikyti, o ne nutraukti santykius. Norint gerai jaustis santykyje, užtikrinti pilnatvę, reikia sužinoti, pasikalbėti, ar galima kažką pakeisti ir kaip. Man dirbtuvės buvo visai nauja patirtis. Antanas tikrai sugebėjo sudominti, pristatydamas bazinius filmo kūrimo principus. Norėtųsi tęsti projektą, gilinantis toliau, pritaikant tai Trakų žmonių poreikiams, siejant su šviečiamąja veiklą“, – savo dalijosi įspūdžiais Gražina. Mistinis filmas „Ciklas“ pasakoja apie paslaptingą fotografę, kurios fotografuoti žmonės paslaptingai dingsta.

Antradienį Aukštadvario grupės dalyviai pristatys dirbtuvių metu sukurtą eksperimentinį filmą „Gyvenimas“, kurio sumanytoja ir režisierė Patricija Makšeckaitė.

Po nuotolinių pristatymų, filmus galėsite išvysti ir edukacinių filmo kūrimo dirbtuvių „Mano kadras“ interneto svetainėje https://filmodirbtuves.wixsite.com/manokadras. Projektą iš dalies finansuoja asociacija LATGA ir žmonės, skyrę 1,2 proc. dirbtuvių vadovui. Projektą organizuoja Antanas Gluskinas, VšĮ „Monoklis“, Trakų kultūros rūmai ir Grendavės seniūnija.

 

Trakų kultūros rūmų inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *