Vieviečiai matuojasi puantus

Parašyta: 2015-11-14 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Projektai, Renginiai |

DSCF6039

Vievio kultūros centras, tęsdamas bendradarbiavimą su šalies profesionaliaisiais teatrais, įgyvendina projektą „Pasimatuok puantus“. Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos jau keturis kartus dalinai finansuoti projektai leido įvairaus amžiaus ir socialinių grupių vieviečiams prisiliesti prie įvairių žanrų scenos meno – operos, lėlių teatro, dramos.

Šiemetinis projektas „Pasimatuok puantus“ sukvietė vieviečius, norinčius iš arčiau pažinti baletą. Mūsų partneriai – Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir M. K. Čiurlionio meno mokykla, su kuriais projekto dalyviai jau įsisuko į veiklas. Iki šiol keturios vieviečių grupės – nuo vaikų iki senjorų –  lankėsi teatre, kur su puikia edukacinių programų vadove ir operos soliste Sofija Jonaityte „tyrinėjo“ teatro „virtuvę“ – lankėsi dirbtuvėse, susipažino su šiuolaikinėmis techninėmis scenos galimybėmis, matavosi balerinų drabužius.

Teko ir repeticijų pamatyti, ir spektaklius aplankyti.

Moksleivių rudens atostogų metu veikė kūrybinė stovykla: būsimieji baleto šokėjai jaunieji vieviečiai pirmuosius klasikinio baleto žingsnelius bandė su choreografe Dijana Petkevičiene ir tikru baleto profesionalu Donatu Bakėjumi. Vievio vaikų dienos centro lankytojai ir Elektrėnų socialinės reabilitacijos centro gyventojai, vadovaujami dailės specialistės Dalios Kobelevienės piešė eskizus būsimiems scenos drabužiams. Mokančios siūti moterys jau paruošė siuvimo mašinas – jos įgyvendins piešiniuose užfiksuotus sumanymus. Augenio Kaspučio vadovaujami projekto dalyviai jau kuria scenografijos eskizus – greitai gims spektaklio dekoracijos. Gruodžio pradžioje pristatysime S. Prokofjevo baleto „Pelenė“ sutrumpintą koncertinį variantą. Iki tol dar ne kartą lankysimės Operos ir baleto teatre, M. K. Čiurlionio meno mokykloje, bendrausime su baleto profesionalais, o jie atvykę į Vievį dalyvaus seminaruose susitikimuose su Vievio bendruomene.

O kol kas projekto dalyviai mielai darbuojasi savo pasirinktose veiklose ir jau sako, kad baletas tapo daug artimesnis ir vis labiau viliojantis.

 itn6ha2242

LTK_Logotipas

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ,

Projekto „Pasimatuok puantus“ vadovė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *