Vieviečiai susitiko su dailininkė lėlininke Liljana Janavičiene

Parašyta: 2017-11-23 | Kategorija: Kultūra, Renginiai |

Įgyvendindamas projektą „Prakalbinsiu lėlę“ Vievio kultūros centras praeitą savaitę pakvietė vieviečius į seminarą – susitikimą su dailininke lėlininke Liljana Janavičiene.

Dailininkės lėlininkės susitikimas buvo dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Ji supažindino su teatro lėlės gyvavimo istorija, paaiškino ir parodė kuo skiriasi pirmosios vaidinančios lėlės nuo šių dienų lėlių. Lektorė pristatė Vilniaus teatro „Lėlė“ spektakliams pagamintas lėles, kostiumus, kaukes, papasakojo ir parodė kaip gaminamos bei valdomos lėlės. Lėlių meistrė rodė foto ir video medžiagą, norėdama paaiškinti, koks sudėtingas ir ilgas yra procesas iki pilnai parengtų lėlių, kostiumų, kaukių bei spektaklio pastatymo.

Buvo surengtos kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu lėlininkė parodė, kaip namų sąlygomis galima pasigaminti įvairaus valdymo lėles ir jas naudoti vaikų edukacijai, žaidimams, sceniniams pastatymams. Tą vakarą, padedant lėlininkei, seminaro – susitikimo dalyviai pasigamino šešėlinio teatro lėles, mokėsi jas valdyti ir vaidinti prie šešėlinio teatro ekrano.

Turiningai praleistas laikas neprailgo. Džiugu, kad ir vaikai, ir suaugusieji gavo naudingos informacijos ir praktinių patarimų.

Projektą „Prakalbinsiu lėlę“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Elektrėnų savivaldybė.

Agnė Muškietaitė,

Vievio kultūros centro renginių organizatorė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *